درباره نویسنده

مطالب مشابه

3
دیدگاه بگذارید

avatar
3 تعداد کامنت ها
0 تعداد پاسخ ها
2 دنبال کننده ها
 
جنجالی ترین کامنت
Hottest comment thread
3 تعداد نویسنده های کامنت ها
همانواده یزدگرد سومفرزادرشنو Recent comment authors
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مشترک شدن برای
فرزادرشنو
مهمان
فرزادرشنو

باسلام فامیلی من ازصدهاسال پیش که اجدادم این فامیلی رو داشتن رشنو هست.به همین دلیل ازشما دوست عزیزمیخوام که به آموزش این خطها ادامه بدید.ممنون ازلطفتون.

نواده یزدگرد سوم
مهمان
نواده یزدگرد سوم

عزیزم چرا انحراف تاریخی درست میکنی اعراب از رودخانه گذشتند و در نقل تاریخی هست
دوم لشکر ساسانی 120 هزار بوده و اعراب حدود 40 هزار
نمیخوام از اقدامشون دفاع کنم ولی ملکتی که توی چهار سال دها پادشاه داره و مردمش از فشار فاصله طبقاتی رنج میکشند انتظار دفاع جانانه نداشته باش

هما
مهمان
هما

بنده شخصا فکر میکنم در یورش تازی ها به ایران اصلی ترین دلیل شکست این بود که ایرانیان اصلا تازی ها رو جدی نمیگرفتن و رستم هم فکر میکرد با دیدن سپاه ایران بیشترشون منصرف میشن و باقی مانده شون رو میتونه با توافق صلح راضی به ترک جنگ کنه ولی همونطور که گفتین اینطور پیش نرفت. دلیل اصلی اینکه تازی ها ترس زیادی از سپاه ایران نداشتند پشتوانه فکریشون بود که فکر میکردن خدا همراه اونهاست و بزرگترین لشکر ها رو هم میتونن شکست بدن. نکته دیگه این که اگر ایران تازی ها رو هم شکست میداد رومی ها به ایران حمله میکردن و جنگ بزرگتری در میگرفت و حتی ممکن بود تازی ها هم به کمک اونها برن هدفم از این سخن اینه که علت اصلی شکست ایران اشتباهات سپاه نبود بلکه نا آرامی های دربار و ایران بود. دین اسلام در بعضی موارد نسبت به دین زرتشتی که سالیان دراز مردم ایران از آن پیروی میکردند و حتی تا حدودی استبداد دینی هم درش شکل گرفته بود تازه تر و بهتر در نظر مردم ایران جلوه میکرد و برخی از مردم ایران و سربازان به به همین دلیل به تازی ها پیوستند. حتی ممکن بود در صورت… خواندن بیشتر»

تمامی حقوق این تارنما (محتوا و عکس و پوسته) متعلق به "تاریخ پارسی" می باشد و استفاده از آنان در سایت های دیگر طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه غیر قانونی بوده و پیکرد قانونی دارد.