درباره نویسنده

بردیا

بردیا

راه در جهان یكی است و آن راه راستی است

مطالب مشابه

4
دیدگاه بگذارید

avatar
3 تعداد کامنت ها
1 تعداد پاسخ ها
3 دنبال کننده ها
 
جنجالی ترین کامنت
Hottest comment thread
3 تعداد نویسنده های کامنت ها
محمدبردیارها آزاد Recent comment authors
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مشترک شدن برای
رها آزاد
مهمان
رها آزاد

واقعا مایه ی تاسف است که به جای در پیش گرفتن یک روایت مستند و نزدیک به واقعیت روایتی یک جانبه و اغراق آمیز رو نقل می کنید حتی مورخین منصف غربی هم امروزه اغراقات موجود در تاریخ نگاری یونان باستان رو نمی پذیرند که شما ظاهرا پذیرفتید نوشته ی شما به گونه ای است که گویا ۴۰۰ هزار سپاهی ایرانی اردشیر یا ۱۰۰ هزار سپاهی ایرانی کوروش چیزی در حد پشم یا پشمک یا امثالهم بوده اند و سرنوشت جنگ را تنها ۱۳ هزار یونانی تعیین کرده اند دوستان عزیز یونانی ها حتی در سپاه خود ایران هم بوده اند چرا چنین اغراقات درباره ی آنها وجود ندارد؟ قرائتی که شما متن خود را بر اساس آن نوشته اید قرائتی کاملا یک جانبه مبالغه آمیز غیر مستند و مبتنی بر تعصب یکی از طرفین درگیر در آن جنگها ست که همه ی پیروزی ها و موفقیت ها را به نفع خود مصادره کرده و امروزه حتی مورد قبول مورخین غربی نیز نیست به نظر نوع تاریخ نگاری شما هم مثل پیرنیاست که گوی سبقت را حتی از خود هرودوت نیز ربوده بود و سپاهیان ایران را پنج میلیون نفر نقل کرده بوده !!!روایت فردی مثل پیرنیا را می توان… خواندن بیشتر»

محمد
مهمان
محمد

در خصوص جنگ های ایران و یونان و فتوحاتی که یونانیان به خود نسبت میدهند باید توجه داشت که منابع تماما یونانی است و گزافه گویی و لاف زنی آنها مسلم می باشد . و هیچ منبع ایرانی وجود ندارد تا ما با مقایسه آنها به یک نتیجه مسلم برسیم.
ناپلئون رهبر فرانسه

محمد
مهمان
محمد

دوست بزرگوارم در برتری نظامی امپراتوری ایران بر یونانی ها همین بس که این امپراتوری بیش از دو قرن تمام دوام آورد ولی امپراتوری یونان به محض مرگ اسکندر فروپاشید! در برتری نظامی ایران بر یونان همین بس که در اوج قدرت از شمال هندوستان تا حبشه در شرق آفریقا و از عربستان تا دانوب در جنوب اروپا تحت سلطه ایران بود ولی یونان در اوج قدرت از مصر تا سند را تحت سلطه داشت !!!! در برتری نظامی ایران بر یونان همین بس که یونان به محض حمله رومیان نابود گردید و تمدن و ناموس آن تاراج و به رم منتقل گردید ولی در همان زمان ایران روم را در چند نبرد به طرز تحقیر آمیزی شکست داد !!! در برتری نظامی ایران بر یونان همین بس که توجه داشته باشیم که در دوره ای که کشور ما بر سه قاره اروپا و آسیا و آفریقا به جهانگشایی مشغول بود ارتش یونان حتی توان کنترل بر خود یونان را نداشت و یونان تا دوره ی اسکندر دولت شهر های مستقلی بود که دائم با هم میجنگیدند !!! در برتری نظامی ایران بر یونان همین بس که سه امپراطوری که یونان را مستعمره خود کردند (ابتدا روم سپس عثمانی و… خواندن بیشتر»

تمامی حقوق این تارنما (محتوا و عکس و پوسته) متعلق به "تاریخ پارسی" می باشد و استفاده از آنان در سایت های دیگر تنها با ذکر نام تاریخ پارسی و لینک آن مجاز است.