فارناک دوم

0 39

فارناک دوم ( به انگلیسی : Pharnaces II ) ، چهارمین حکمران از دودمان فارناکیان ( یک سلسله محلی از حاکمانی بودند که بین سده پنجم تا سده چهارم قبل از میلاد بر ساتراپی فریگیه هلسپونت زیر نظر شاهنشاهی هخامنشیان ایران سلطنت می ‌کردند ، آنها نسبت خویشاوندی و ارتباط مستقیمی با شاهنشاهان هخامنشی داشتند ) و از حکمرانان و فرمانروایان محلی ساتراپ فریگیه هلسپونت از سال ۴۳۰ تا ۴۲۲ قبل از میلاد در دوران شاهنشاهی هخامنشیان ایران بود .

« زندگی نامه »
فارناک دوم پسر ساتراپ فارناباز یکم ( از اعضای دودمان فارناکیان و ساتراپ فریگیه هلسپونت در دوران شاهنشاهی هخامنشی بود ) و نوه آرتاباز یکم ( از دودمان فارناکیان و پسر فارناک یکم عموی داریوش بزرگ هخامنشی و ساتراپ ایرانی داردانل فریگیه زیر نظر هخامنشیان بود ) فرزند فارناک یکم ، برادر کوچکتر ویشتاسپ ( پدر داریوش یکم هخامنشی ) و پسر آرشام بود . فارناک دوم احتمالاً بعد از مرگ پدرش ، فارناباز یکم ، یا مستقیماً بعد از مرگ پدربزرگش آرتاباز یکم به عنوان ساتراپ گماشته شد . پسرش فارناباز دوم جانشین او شد .
محل حکمرانی فارناکیان ، فریگیه هلسپونت ( یک استان شاهنشاهی هخامنشی در شمال‌ غربی آناتولی ترکیه امروزی ، و در جنوب‌ شرقی تنگه داردانل بود ) در نزدیکی شهر کنونی ارگیلی ( Ergili ) ترکیه بود .
تاریخ دقیق تولد و مرگ فارناک دوم مشخص نیست .

0 0 رای ها
رأی دهی به این نوشته
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
اندیشه خود را به یادگار بگذارید!x