About the author

اهورا

اهورا

ایمیل من: Ahora@ParsHistory.com

Related Articles

2 Comments

 1. 1
  Avatar

  مهدی

  داداش ما خودمونم از یهود و صهیونیسم خوشمون نمیاد و همه ما ایرانی مسلمان هستیم و به هم دیگه احترام می‌گذاریم مثلا اگه خیلی نژاد پرستیم تا الان نباید عرب و ترک و کرد در ایران وجود داشته باشه ولی دلیل نمیشه پادشاهی دادگر مانند کوروش رو واسطه کنی اونم به خاطر اینکه به یهود کمک کرده کوروش کبیر به خیلی از تمدن های دیگه کمک کرده مثلا ماد ها .مگه نشنیدی کوروش بدون کشتار بابل فتح می‌کنه و مردمش با خوشحالی به طرف این مرد بزرگ میرفتد . خوبه خودش یک مادی بوده پس براچی دو شاخ برای خودش گذاشته ، برای اینکه صلحی بین ماد و پارس ایجاد کرده گذاشته . داداش لطفا به عقاید دیگران هم احترام بگذارید و همدیگرو به جون هم نیاندازید شما نه تنها چیزی رو درست نمی کنی بلکه ایرانی ها رو به جون هم می‌ندازی

  Reply
 2. 2
  Avatar

  کوروش بختیاری

  این **** چیه من خودم تو سه رشته ی باستان شناسی ، تاریخ ، جغرافیا دانشگاه تحصیل کردم و لوح های زیادی رو مورد بررسی قرار دادم کوروش کبیر بزرگترین فاتح و هخامنشیان بزرگترین حکومت جهان بوده و اطلاعاتی که میگه هخامنشیان وسعت اون از وسعت حکومت مغول ها و بریتانیا و حکومت اسکندر کمتره کاملاً اشتباهه و حکومت هخامنشیان از غرب چین تا غرب اروپا (به جز مقدونیه و روم)و از شمال اوراسیا تا جنوب آفریقا همه و همه زیر پرچم هخامنشیان بودند .
  من با مطالعاتی که انجام دادم متوجه شدم همین زبان عربی با زبان پهلوی و زبان های قدیمی ایران زمین مشابه است و زبان عربی خود اون جزو زبان های قدیمی ایرانه.
  نه حکومت اسلامی نه مغولی نه روسی نه اسکندری نه انگلیسی و نه حکومت اسپانیایی و فرانسوی هیچ وقت به اندازه ی حکومت هخامنشیان نبوده و نیستند .
  اسلام و زرتشت هم دین هایی با تشابه خیلی زیاد هستن . در زرتشت اگه کسی قرص صورت خانمی رو می دید اون خانوم اعدام میشد و ……..

  نمی‌دونم چرا بعضی انسان های تازه به دوران رسیده حرف حرف خودشونه و بدون هیچ مطالعه و تحقیق و بررسی اسلام رو بزرگ و یا کوروش رو بزرگ می کنند باید تحقیق کنید مطالعه کنید و خودتون هم فکر کنید و به یه نتیجه برسید نه الکی الکی حرف بزنید.

  حضرت زرتشت هم جزو صد ها پیامبر خداست و شباهت رفتاری زیادی با پیامبر اکرم داشت

  Reply

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این تارنما (محتوا و عکس و پوسته) متعلق به "تاریخ پارسی" می باشد و استفاده از آنان در سایت های دیگر تنها با ذکر نام تاریخ پارسی و لینک آن مجاز است.