About the author

بردیا

راه در جهان یكی است و آن راه راستی است

Related Articles

9 Comments

 1. 1

  نودی

  عالییی بود عااالی

  Reply
 2. 2

  یزدان

  درود وقت بخیر
  یزدگردسوم بی تحربه هم نبود،چون اون حرف های ک رستم فرخزادبهش گفته و نشنیده گرفته به تصمیم خودعمل کرد،درجنگ قادسیه شکست خورد،دراینجاهم که نباید به حرف آن احمق‌ هاگوش میداد و به تجربه ای ک دریافت کرده بود ازرستم فرخزادنبایدچنین تصمیم ابلحانه ای میگرفت ک خره زاد فرخزاد رو ازخود دورکند.
  درنتیجه یک پادشاه احمقی بود ن بی تجربه

  Reply
  1. 2.1

   ابی

   واقعا که متاسفم برات
   مشخصه که بی اصالت و بی ریشه هستی

   Reply
 3. 3

  ماهان

  حرف دهنت رو بفهم مردک تو حق نداری به آخرین پادشاه ساسانی لقب احمق بدی اشغال

  Reply
 4. 4

  یزد گردسوم

  سلام دوستان میهن پرست.همگی شما از روی عشق پاک به وطن نقطه نظرات خودتون رو ابراز میکنید.پس درگیری یا بی احترامی به یکدیگر معنایی جز تفرقه در مقابل اعراب شرور وجرار ندارد ما همگی باید با تکیه بر اصول فرهنگی 2500 ساله خودمان متحدباشیم تا اینبار نه با جنگ بلکه با فرهنگ اصیل آریایی خودمان تمدن با شکوهمان رااز نو بسازیم. شکست نظامی ما در دوران قدیم علی رغم جان فشانیهای رستم فرخزاد ویزدگرد سوم وتمامی سرداران وسربازان شجاع پارس که در طی یک دوره طولانی 15 ساله رخ داد گویای خیلی از مشکلات مالی و تفرقه وتصمیمات نا درست و ضعف تشکیلات در آن برهه بوده است ونمیتوان تمام گناه را گردن یک نفر گذاشت چه اینکه یزد گرد از 11سالگی تا 34 سالگی تمام سعی وتلاش و نیروی خود را برای بیرون راندن تازیان از ایران تا پای جان بکار برد ولی به دلایل گفته شده بالا و خیلی از مسایل دیگر در این راه متاسفانه ناکام ماندو در راه کشور جانش را فدا کرد .در آینده تاریخ به تفصیل از رشادتهای او وسپاه کم بنیه ایران (پارس) در مقابل اعرابی که با بنیه کامل تهاجمی به جنگ ما آمدند خواهد نوشت.با درود به شما

  Reply
 5. 5

  Sina

  روزی فرا میرسد که دوباره درفش کاویانی در پس پرچم سه رنگ خود میدرخشد

  Reply
  1. 5.1

   Erfan

   بشین تا بدرخشه برات

   Reply
 6. 6

  خسرو پرویز

  خخخخ
  به اعتقاد دیگران احترام بگذار
  منظورش این است که شوشیانس(امام زمان) ظهور خواهد کرد

  Reply
 7. 7

  Amir

  واقعا اگه یک ایرانی واقعی باشی از این تلاش ها تا پای جان یک پادشاه برای بازپس گیری قدرت از دشمن منقلب میشی و احساساتی. واقعا لذت بردم از این همه شجاعت از این همه دلیری و از این همه مقاومت، شاید سرنوشت این بود که این اتفاقا بیفته ولی من دقیق نمیدونم تنها چیزی که ازش لذت بردم همینا بود و اینکه حتی پسر و نوشم تا اخرش عمرشون برای باز پس گیری ایران از اعراب تا اخر عمرشون جنگیدن که امپراتوران چین براشون مجسمه ساختن و اونارو به عنوان پادشاهان پارس لقب دادن. زیبا بود زیبا تر از هر زیبایی.

  Reply

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این تارنما (محتوا و عکس و پوسته) متعلق به "تاریخ پارسی" می باشد و استفاده از آنان در سایت های دیگر تنها با ذکر نام تاریخ پارسی و لینک آن مجاز است.