7 درب اسرار آمیز باستانی که هیچگاه نباید باز شوند!!!

5 2,290

در سراسر دنیا در های مرموزی هستند که برای مدت بسیار طولانی بسته و مهر و موم شده اند و کسی دلیل بسته ماندن آن آنها را نمیداند. این طور هم نیست که اصلا قابل بازگشایی نباشند. اگر ما واقعا بخواهیم به هر قیمتی این در های مرموز را بگشاییم، با استفاده از ماشین های امروزی براحتی می توان آنان را باز کرد.
به هر ترتیب هرگز این در ها را باز نکرده اند چون دلیل منطقی، خطرناک و مرموزی یا یک نیروی اهریمنی پشت آن درب ها نهفته است. این در ها برای باز شدن به نوعی طلسم بسیار خاصی نیاز دارند و یا خطر ناشناخته ای پشت آن در ها وجود دارد، که اجازه باز شدن را به کسی نمی دهد. در این بخش هفت درب اسرارآمیز در تاریخ که هیچ قدرتی توان باز کردن آنها را ندارد را در  تاریخ پارسی به شما معرفی خواهیم کرد.


شماره هفت
7. اتاق های ممنوعه تئودی هواکان
اتاق های ممنوعه تئودی هواکان
اتاق های ممنوعه تئودی هواکان
تئودی هواکان به معنی سرزمین خدایان است که در کشور مکزیک قرار دارد. این شهر به گفته مورخان در سال 100 پیش از میلاد ساخته شده است که دارای چندین بنای هرمی شکل است. زمانی در این شهر بیش از 200 هزار تن زنگی می کرده اند. اما در سال 700 پس از میلاد به طور اسرار آمیزی ترک شده است. افرادی که این هر را ترک کرده اند هیچ نشانه ای از خود بر جای نگذاشته اند.

در جاده اصلی این شهر که جاده مردگان نام دارد، هرم ماه، هرم خورشید و معبد مار پرنده جای گرفته است. اگر از بالا به چینش این هرم ها نگاه کنیم، به طور شکفت انگیزی مشاهده خواهیم کرد که به صورت ستارگان اوریون قرار گرفته اند. به گفته برخی این شهر توسط موجوات فرا زمینی براایجاد تمدن برای انسان ها ساخته شده و دوباره به آسمان بازگشته اند.

پس از تحقیقات باستان شناسان در زیر معبد مار پرنده گوی های عجیبی کشف شد ، این گوی ها همانند گوی های کشف شده در مریخ بود که به فرا زمینی ها نسب داده شده است. باستان شناسان با ادامه تحقیق خود متوجه یک تونل در زیر معبد ماه شدند که حدس زده شده که توسط ساکنان این معبر حفر شده است. در این تونل درب هایی کشف شد که در های آن برای همیشه بسته شده است. طبق ادعا ها که در عمق 8 متری و در ضلع جنوبی هرم کشف شده است با جریان آب مقدس  و جهان مردگان، اتاق های خواب ابدی مرتبط است. ولی درب اصلی این تونل در طف دیگر هم توسط ساکنان پیش از ترک آن معبد به واسطه تخریب تونل  مدفون شده است و مشخص نیست این درب به کجا باز می شود.


شماره شش
6. درب اسرار آمیز هرم خوفو
درب مخفی اهرام مصر
درب مخفی اهرام مصر
درسال 1993 مهندس و باستان شناس آلمانی رودلف به همراه تیمش و بنا به درخواست حکومت مصر به قاهره سفر کرد. بزرگترین آرزوی رودلف بررسی اهرام سه گانه به خصوص هرم بزرگ بود. او رباتی به نام آپا اوت که برای اهرام  ساخته بود را نیز همراه هود برده بود. او با استفاده از این رباط و از طریق سوراخی که در هرم خوفو بود، ربات را رهی داخل هرم کرد و این ربات با پیمودن 59 متر به یک درب عجیب و براق برخورد کرد.

روی این درب دو دستگیره عجیب و سیاه قرار داشت که در گوشه سمت راست آن درز کوچکی به اندازه چند سانت وجود داشت. اما رودلف با رسانه ای کردن این مطلب حکومت مصر را رنجیده خاطر کرده و کار تحقیق متوقف شده و رودلف از مصر اخراج شد.
با پخش این عکس ها و فیلم ها باستان شناسان جهان این کشف را بزرگترین کشف باستان شناسی قرن نامیدند ولی آن درب مرموز هرگز گشوده نشد.


شماره پنج
5. در های معبد طلایی پادمانا بشوامی
معبد طلایی پادمانا بشوامی
معبد طلایی پادمانا بشوامی

این معبد در استان کرولای هند قرار دارد و قدمت این معبد به قرن هشتم برمیگردد. در زیر این معبد شش زیر زمین با شش درب وجود دارد که مدت کوتاهی پس از ساخت این معبد مهر و موم شدند و کسی اجازه نداشت آنان را باز کند اما چند سال بعد دولت هند اجازه باز کردن 5 درب از 6 درب را داد تا مشخص شود چه چیزی پشت آن درب ها وجود دارد.
این پیشامد سر و صدای زیادی در رسانه ها به راه انداخت. همه مردم منتظر بودند تا مشخص شود چه چیزی در پشت این در های باستانی هست. سرانجام انتظار ها به پایان رسید و درب ها بازگشایی شد و همه را شکه کرد. آنها چندین تن سکه طلا و جواهرات و مجسمه هایی از جنس طلا و چیز های بسیار عجیبی مثل پوست نارگیل طلایی پیدا کردند و کلا ارزش تمامی این گنجینه به بیش از یک تریلیارد دلار تخمین زده شد.

همان طور که گفته شد تنها 5 در از 6 در مورد نظر باز گشایی شد. بسیاری بر این باورند که درب ششم که تالار بی نام دارد با یک نفرین بسیار قوی محافظت می شود و این طلسم بلای بسیار بدی را برای باز کننده درب خواهد آورد. بر روی این درب نقش دو مار بزرگ کبری تزیین شده است که بدن این مار ها تا دو ستون کناری درب ادامه دارد. نکته عجیب اینجاست که بر روی این در هیچگونه دستگیره یا جای کلید یا لولایی وجود ندارد. راهبان هندی معتقند این این درب با جادو های سحر آمیز و اهریمنی بسته شده است و هر کسی در صدد باز کردن آن برآید کشته می شود. به هر حال این گفته تا چه حد می تواند درست باشد موضوع دیگری است. اما هر کسی که تا به امروز در صدد باز کردن آن درب برآمده است به طور غیر قابل توضیحی بیمار شده و درگذشته اند.


شماره چهار
4. در اتاق 873 هتل بنف اسپرینگ:
هتل بانف اسپرینگ
هتل بانف اسپرینگ

این هتل مرموز اتاقی وجود دارد که به خاطر اتفاقات عجیب و ترسناک که در آن اتفاق افتاده است، برای همیشه بسته شده است. این اتاق، اتاق 873 است و در طول 130 سال قدمت این هتل افراد بسیار کمی در این اتاق اسکان داشتند و کسانی که به این اتاق وارد شده اند هرگز ازآن در بیرون نرفته اند.
پیش خدمت های این هتل از این اتاق به شدت ترس داشتند و حتی گفته شده که آنها هنگام تمیز کردن راهرو و یا پله ها شبحی به شکل یک پسر بچه و یا یک کارمند بسیار پیر با چهره مهربان و برخی نیز یک عروس را دیده اند.
قضیه این عروس به سال 1920 بر میگردد این داستان از این قرار بوده است که یک زوج جوان در روز عروسی به این هتل آمده اند و وقتی عروس در حال پایین آمدن از پله های طولانی این هتل بوده است، لباس بلند او به پایش گیر می کند و به پایین پله ها سقوط کرده و در پایین پله ها سرش به شی ای نوک تیز بر خورد می کند و جان می بازد.

این تازه عروس در همان اتاق مرموز 873 اقامت داشته است. بیشتر ساکنان این اتاق گفته اند که در آن اتاق نیرویی نامریی آنان را که بر روی تخت خوابیده بودند به پایین تخت می انداختند. حتی نظافتچی های هتل گفته اند که جای دست های بسیار کوچکی روی سطوح مختلف را در اتاق دیده اند و پس از تمیز کردن آنان، بار دیگر ظاهر شده اند. این در حالی هست که هیچ بچه ای در آن ساکن نبوده است.
پس از وقوع اتفاقات عجیب و غریب در این هتل، مسئولان هتل تصمیم گرفتند که در این اتاق برای همیشه بسته شود،پس برای اجرای این تصمیم درب اتاق را با آجر و گچ پوشانیدند و بر روی دیوار هم کاغذ دیوار زدند تا هیچ اثری از آن اتاق بر جای نماند.


شماره سه
3. در و اتاق های مخفی و باستانی تاج محل
تاج محل
در باستانی و مرموز تاج محل
تاج محل از عجایب جهان امروزی به حساب می آید. ساخت و ساز تاج محل در سال 1630 میلادی توسط شاه جهان برای یاد و خاطر همسرش ممتاز محل آغاز شد. ساخت تاج محل 22 سال طول کشید و 22 هزار کارگر و 1000 فیل و 32 میلیون روپیه هزینه برای ساخت تاج محل استفاده شده است.
رازی که در تاج محل نهفته است و شاید کسی از آن اطلاع نداشته باشد در ها و اتاق هایی هستند که توسط آجر و سنگ از زمان شاه جهان مخفی شدند. دولت هند هم به سختی و محکمی اعلام کرد که این در های مرموز هرگز باز نخواهند شد. ولی سوالی که پیش می آید این است که چرا دولت هند اجازه باز کردن آنان را نمی دهد.
شایعات زیادی در این باره وجود دارد، برخی بر این باورند که آنجا گورهایی وجود دارد که نباید آن مردگان را از خواب ابدی خویش بیدار کنند. برخی نیز می گویند که آنجا یک معبد بوده و پر از جوارات و طلا است. برخی نیز می گویند که این درب سالنی بزرگ با چند صد اتاق است که این اتاق ها با سیمان  گچ برای همیشه مسدود شده اند. به هر حال شایعات زیادی درباره در های مخفی تاج محل وجود دارد که هیچ کس از پشت آن درب ها اطلاعی ندارد.


شماره دو
2. در مقبره امپراتور کوین چی هو وانگ:
مقبره امپراتور کوین چی هو وانگ
درب مقبره امپراتور کوین چی هو وانگ
در سال 1974 در ایالت چان سه چین 5 برادر در حال حفر یک چاه برای کشاورزی بودند که به طور اتفاقی یک مجسمه پیدا کردند، در در ابتدا فکر کردند که یک مجسمه بودا است ولی چیزی که در زیر این زمین مدفون بوده است ارتش سفالی کوین چی هو وانگ نخستین امپراتور چین بود که مقبره او به اعتبار ارتشی که دارد بسیار معروف است. این مقبره در سال 208 پیش از میلاد مسیح، در طول 38 سال و به دست 700 هزار کارگر ساخته شده و به طورخیره کننده بزرگ و غیر قابل باور است.
این ارتش سفالی پس از مرگ امپراتور ساخته شد تا او در دنیای دیگر بدون محافظ نباشد. به دلیل اینکه او راضی نبود کسی پس از مرگ او کشته شود، ازین رو مهندسان چینی ارتش او را به صورت سفالی ساختند.
امروزه پس از گذشت هزاران سال برخی از جاهای این مقبره بزرگ هنوز کشف نشده است به خصوص درب مقبره امپراتور که پس از مرگش هرگز باز نشده است. دلیل بسته ماندن این درب بنا به گفته مورخان، پشت این درب پر از تله های مختلف از جمله کمان های مکانیکی یا دریاچه های اسیدی خطرناک است. به همین دلیل است که کسی جرات باز کردن این درب را ندارد.
هرچند که امروز با استفاده از ربات های مخصوص میتوان این کار را انجام داد ولی به دلیل اینکه ممکن است آسیبی به میراث گرانبهایی که در آنجا نهفته است، وارد آید. همچنان منتظراختراع وسیله ای یا به اصطلاح تکنولوژی لازم برای انجام این کار هستند.


شماره یک
1. درهای زیر زمینی مجسمه ابوالهول
مجسمه ابوالهول
درهای زیر زمینی مجسمه ابوالهول
هر ساله عده زیادی از سر تا سر چهان به مصر می آیند تا محسمه ابوالهول را ببینند و با آن عکس بگیرند. ولی کمتر کسی از راز در پایین آن با خبر است. در زیر پای سمت چپ ابوالهول دری دفن شده است که راهی به یک زیر زمینی وجود دارد که هرگز تا به اکنون باز نشده است و این راه زیر زمینی در دوران فراعنه به خانه اسناد معروف بوده است چرا که اسناد باستانی زیادی در آن نهفته است. حتی بعضی ها معتقدند سند هایی در مورد قاره گمشده آتلانتیس در آنجا پیدا می شود.
برخی بر این باور بودند که چنین دربی وجود ندارد ولی پس از تحقیقات باستان شناسان مشخص شد که این درب وجود داشته و در زیر خاک در سمت پای چپ ابوالهول نهفته بوده است. به هر ترتیب تا این درب باستانی و مرموز گشوده نشود هیچ کسی از چیزی که در داخل آن نهفته است، هیچ اطلاعی ندارد.


به هر ترتیب داستان های بسیار زیادی در باره این درب های باستانی و مرموز گفته شده است که برخی از آنان درست می باشد. برای شما خوانندگان گرامی کدام یک از این درب ها برایتان جالب تر بود؟ لطفا آن را در زیر همین برگ در بخش کامنت ها بیان نمایید.

سرچشمه: 
تاریخ پارسی

4.1 10 رای ها
رأی دهی به این نوشته
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
1
0
اندیشه خود را به یادگار بگذارید!x