تبدیل خط فارسی به اوستایی (کیبورد خط اوستایی)

آ آو آن اَ اِ اِ اِ اِ اُ اُ اُ اَنگ او ای اِی
ب پ ت ت ث ج چ خ خ خ د ذ ر ز ژ Enter
س ش ش ش غ ف ک گ ل م ن ن نقطه نقطه نقطه نگ
و و و ه ی ی

خط اوستایی یا پهلوی؟
خط اوستایی و پهلوی دو خطی که در زمان ساسانیان ایرانیان با آن می نوشته اند. خط اوستایی و خط پهلوی بسیار به یکدیگر شبیه هستند البته در حالت خواندن و صحبت کردن کاملا یکی می باشد ولی در نوشتن کمی با یکدیگر تفاوت دارند و این کیبورد، کیبورد خط اوستایی است (خطی که اوستای مقدس بدان نوشته شده است. کتاب مقدس اوستا)

نحوه استفاده از کیبورد خط اوستایی
همانطور که مشاهده می کنید در کیبورد بالا برای برخی بندواژه ها (حروف) چند مورد نوشته شده است که برای چگونگی استفاده از آنان در جای درست واژه ها، به آموزه های خط اوستایی بازگشت کنید (آموزش خط اوستایی به طورکامل). برای مثال 2 نوع ” و ” وجود دارد که یکی از آنان هیچ گاه در اول واژه ها نمی آید و دومی نیز در میانه و پایان واژه ها می آید و ….

در کیبورد بالا 3 نوع نقطه وجود دارد که که پس از هر واژه این نقطه ها نوشته می شود تا هر واژه به آسانی خوانده و نوشته شود. برای کپی کردن نوشته خود نیز پس از نوشتن واژه های خود انگشت خود را روی نوشته نگه داشته و کپی نمایید و یا برای دانلود نوشته به صورت عکس دکمه “دانلود” را بفشارید تا نوشته در کامپیوتر/موبایل تان بارگذاری شود.

دانلود فونت خط اوستایی
در آموزه نخست خط اوستایی فونت خط اوستایی را برایتان جهت دانلود قرار دادیم ولی بار دیگر در این بخش همان فونت را همراه با یک فونت جدید خط اوستایی برایتان برای دانلود قرار میدهیم.

دانلود فونت نوع 1
دانلود فونت نوع 2

نصب در موبایل
برای نصب اپلیکیشن تبدیل خط اوستایی با قابلیت نصب در موبایل نیز (قابلیت کپی پیست) روی “تبدیل خط های باستانی (میخی، اوستایی)” کلیک نمایید.

نوشتن و ترجمه توسط ما
در صورتی که میخواهید ترجمه و یا تبدیل به خط اوستایی درخواستی شما توسط ما و به صورت صحیح انجام شود می توانید در بخش اپلیکیشن خط های باستانی تیکت ارسال نمایید. گفتنی است که ارسال تیکت با پرداخت هزینه است.

پایان سخن
در صورت داشتن هر گونه پرسشی آن را در بخش کامنت ها در زیر همین برگ بیان نمایید، ما خوش حال می شویم که به شما پاسخ بدهیم وهمچنین تاریخ پارسی را در سوشول مدیا به آدرس @parshistoryofficial نیز دنبال کنید

سرچشمه:
تاریخ پارسی – بردیا

3.8 36 رای ها
رأی دهی به این نوشته
اشتراک در
اطلاع از
guest
220 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
اندیشه خود را به یادگار بگذارید!x