تبدیل آنلاین اسم به خط میخی

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40 50 60
70 80 90 100 آ اَ اُ اِ او ای ب بَ پ پَ تَ Enter
ت تُ تو ث ثَ ثرَ ج جَ جِ جی چ چَ ح حَ خ خَ د
دَ دُ دِ دو دی ر رَ رُ رو ز زَ س سَ ش شَ ص صَ
ض ضَ ط طَ ظ ظَ عِ عَ غ غَ فَ قَ ق ک کَ کُ کو
گ گَ گُ گو ل لَ م مَ مُ مو مِ می ن نُ نَ نو ه
هَ و وَ وِ وی ی یَ ف , .

سرآغاز سخن
در این پست از تاریخ پارسی و بنا به درخواست بسیاری از کاربران سایت به ساخت یک تبدیل آنلاین اسم به خط میخی و یا کیبورد خط میخی را داشتند و ما نیز این کار را انجام داده و یک نرم افزار تبدیل اسم به خط میخی به صورت آنلاین طراحی کردیم و شما به آسانی ازین پس می توانید به صورت آنلاین نام خود را به خط میخی ببینید هر چند که نوشتن هر واژه دیگر نیز در این پست قابل اجرا است.

قابلیت این کیبورد
قابلیت این کیبورد خط میخی نسبت به کیبورد های دیگر در این است که بندواژه های (حروف) خط میخی به درستی و به صورت کامل نوشته شده است و امکان این که کاربری با استفاده از این کیبورد واژه ای یا نامی را به غلط بنویسد بسیار ناچیز است. چرا که ما با اضافه کردن بندواژه هایی که دارای بیش از یک نوع معنی می باشند را نیز به این کیبورد اضافه کرده ایم و کاربر میتواند به راحتی و با درصد اشتباه تقریبا صفر، تایپ کند. کیبوردهای دیگر بندواژه ها را به صورت تک حروفی نگاشته اند به طوری که اگر کسی به خط میخی آشنایی کامل نداشته باشد، بیشتر واژه ها را نادرست می نوشتند و ما با استفاده از این تجربه این کیبورد را به این صورت طراحی کردیم.

این کیبود میتوانید برای آموزش رمزگشایی خط میخی و هم اینکه چگونه خط میخی را بخوانیم، کمک بسیار بزرگی باشد هر چند که این پست و این کیبورد آنلاین خود به تنهایی یک آموزش کامل خط میخی است. از این لینک نیز میتوانید فونت خط میخی را دانلود نمایید.

چگونگی نوشتن با کیبورد خط میخی
شما اگر با کامپیوتر از این پست دیدن می کنید با کلیک کردن بر روی هر بندواژه ای (حروفی) که معادل پارسی آن نیز نوشته شده است می توانید واژه مورد نظرتان را تایپ کنید. در صورتی که با استفاده از موبایل قصد تایپ کردن را دارید با اشاره کردن بر روی حروف می توانید تایپ کنید.

نصب در موبایل
برای نصب اپلیکیشن تبدیل خط میخی با قابلیت نصب در موبایل نیز (قابلیت کپی پیست) روی “تبدیل خط های باستانی (میخی، اوستایی)”  کلیک نمایید و آن را در کافه بازار نصب نمایید.

در صورتی که پرسشی درباره این کیبورد دارید و یا مشکلی در نوشتن و یا مشکلی در واژه هایی که تایپ کرده اید را دارید، می توانید در زیر همین برگ آن را در بخش کامنت ها و یا در انجمن تاریخ پارسی بیان کنید.

3.8 331 رای ها
رأی دهی به این نوشته
اشتراک در
اطلاع از
guest
1.9K نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
اندیشه خود را به یادگار بگذارید!x