درباره نویسنده

بردیا

بردیا

راه در جهان یكی است و آن راه راستی است

مطالب مشابه

435
دیدگاه بگذارید

avatar
177 تعداد کامنت ها
258 تعداد پاسخ ها
43 دنبال کننده ها
 
جنجالی ترین کامنت
Hottest comment thread
178 تعداد نویسنده های کامنت ها
بردیاکمالیمحمدرضامحمدشاهان Recent comment authors
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مشترک شدن برای
مجید
مهمان
مجید

ووو
درود استاد
فقط میتونم بگم عالیییی ❤❤❤

احمد
مهمان
احمد

اصلا” “خط ميخي پارسي باستان”توهمي بيش نيست.خط ميخي بابلي،عيلامي،و…چندتاي ديگر وجود داشته اند اما اين يك قلم چه صيغه اي هست؟

اهورا
مهمان
اهورا

شما پیش از اینکه وارد این سایت بشوید کمی مطالعه کنید برایتان ضرر ندارد. اصلا شما که این طوری فکر میکنید چرا به این سایت امده اید و به دنبال اموزش خطی هستید که به قول خودتان اصلا توهمی بیش نیست؟؟

علی۱۲
مهمان
علی۱۲

خودت برو مطالعه کن

وقتی چیزی رو نمیدونی چرا حرف میزنی

ما ایرانیا هر چیزی رو به خودمان نسبت میدیم

اهورا
مهمان
اهورا

دوست عزیزی که با اسم دیگه میای جواب میدی، خط میخی مال ایران و ایرانی هاست و در این هیچ شکی نیست که بخوان به خودشون نسبت بدن. خط میخی که در تخت جمشید و … هست یک سند بسیار بسیار بزرگ است که این ثابت می کنه حالا شما چیو میگید که هر چیزی رو به خودشون نسبت میدن؟!

علی۱۲
مهمان
علی۱۲

اشتباه نکن قبل از اینکه خط میخی در تخت جمشید باشد و در حکومتهای اریایی پیدا بشه این خط در تمدنهای عیلامیان و بابلیان و…بوده من وقتی در موزد چیزی حرف میزنی بایستی سند محکمی داشته باشی
تمام جهان میدونند که این خط و خط سومری اصلا ربطی به کشورمون اریان نداره ما فقط استفاده کننده هستیم
اگر به کتاب سال اول رهنمایی تاریخ قدیم مراجعه کنید که دور نیست و تخصصی هم زیاد نیست
وقتی اریایها وارد کشور شدن چندین تمدن وجود داشتن و خط و طریقه زندگی کردن و کار رو از عیلامیان یاد گرفتن
خارج از تعصب میهن پرستی بایستی واقعیت را گفت

qiamt
مهمان
qiamt

شما ی سر ب کتاب ایران سرزمین جاوید بزن ،که چهار جلدی و هرجلد ۶۰۰ صفحه ای ،اون وقت میفهمی ک همه چیز پیدایشش از ایران و آریاییها بوده،ن نژاد پرستم و ن از سر تعصب حرف میزنم

ممد
مهمان
ممد

داداش برو از کره ای ها یاد بگیر که از امپراطوری کوچیکشون چه جور حمایت می کنن

علی
مهمان
علی

این خط میخی خط میخی پارسی باستان هست. خط میخی انواع زیادی داره ایلامی، بابلی، سومری، اکدی و… این خط به فرمان داریوش ابداع شد و الفبا این خط با دیگر خط های میخی تفاوت دارد

ساسان
مهمان
ساسان

وطن فروشان در کشور بسیار زیاد شدن.ما چیمون از چینیا کمتره که هنوز فرهنگ خودشون رو دارن به خصوص زبان و خط.

شاهان
مهمان
شاهان

در زمان کوروش کبیر خط میخی بود

مسیح
مهمان
مسیح

درود! برادر من! تمام دنیا و ‘یونسکو’ دارند می گویند که این زبان برای ایرانیان و آریایی ها ست، ولی تو، که یک ایرانی هستی داری می گویی که این زبان برای ما نیست؟؟
چرا ما ایرانی ها اینگونه هستیم؟؟؟؟ اهورا مزدا به ما ایرانیان آریایی فرهنگ بیشتری بدهد.

DaRyuSH
مهمان
DaRyuSH

چ فرق داره بین چند میلیون قدردان از این آموزش یکی این چنین بد اندیش باشه!

مازیار
مهمان
مازیار

احمق نباش
تا احمق نخواننت
یزدان پاک قطع کند دستان اهریمن را از این سرزمین اریایی

حیدر
مهمان
حیدر

سلام
سومری و بابلی ها که امروزه شده عراق تحته قلمرو امپراتوری کوروش بنیان گذار سلسه هخامنشیان بوده
خطه میخی از تولد تا امروز به نامه ایران سند خورده
جدا از تعصب باید حقیقت را گفت . . . !
در ضمن من خودم عربه عراق هستم.
با تشکر از مدیریت سایت . . .

علی
مهمان
علی

تاریخ خیلی بزرگه چندتا سوال دارم
ایا قبل از ورود اریایها این تمدنها وجود داشتن یانه مثل عیلامیان وسومریها و…؟؟؟قبل از حمله کوروش این خط که به خط میخی و سومری معروف هست کشف شده یا نه با دلیل و چرا به اسم میخی و سومری نامگذاری شده ؟؟؟
در دوران باستان چون ما خط نداشتیم مجبور به استفاده از خط میخی و سومری شدیم البته در ان زمان اولین خط خط میخی و سومری بود که کل جهان رو در بر میگرفت قبل از حمله کوروش این قلمرو جزء آریایها حساب نمیشد چون تمدن بیش ۵۰۰۰قبل ورود اریایها بوده و تاریخ و علما و حاکمان و از همه مهمتر خط خودشون رو داشتند
اقای عراقی یه سوال چند کلاس خوندی
برو درستو بخون بی سواد و نظر نده

ایران وحبه
مهمان
ایران وحبه

سلام و درود بر شما باد
اطلاعات شما درست نیست چون سومر و اکد و بابل را کوروش در جنگی که داشتند گرفت و خط انها با خط میخی فرق میداشت. سپاس
بدرود

کورش
مهمان
کورش

منظور از ایران مرزهای کوچک امروز نیست…..منظور فرهنگ ایرانیه که تمام فلات ایران رو در برمیگیره. درسته آریایی ها این خط رو از مردمی گرفتند که حتی قبل از ما هم اینجا بودند . ولی در نهایت سردمداران یکپارچگی همون قبیله ها و قومیت ها شدند نژاد آریایی چنان با نژاد های دیگر ایران آمیخته و پیوند خورده که عملا نمیتوان تفاوتی عمیقی میان آنها دید تمام این ملت ها با جان و دل پذیرفتند که برای سال ها زیر پرچم ایران و پارس بایستند . شاید حتی بتوان گفت کورش با یکپارچه کردن آنها بقای خیلی هایشان را تضمین کرد و این ملت ها با رضایت خود به ایران پیوستند وبرخلاف دیگر فتوحات خبری از خونریزی و تخریب فرهنگ نبود.

ایران وحبه
مهمان
ایران وحبه

سلام و درود بر شما باد
بسیار بسیار زیاد سپاسگذارم از پشتیبانی شما در مورد ایران و کوروش بزرگ و شما و ما هم نسل هستیم.باهم دیگر برادر هستیم.سپاس
بدرود

امیر
مهمان
امیر

لطف کن حرف نزن بی شرف

شاهین بابائی
مهمان
شاهین بابائی

# Line: 1 [ ]/ # : a-d-m : d-a-r-y-v-u-š : x-š-a-y-ϑ-i-y : v-z-r-k : x-š-a-y-ϑ-i-[y : x-š-a-y]-ϑ-i-y-/a-n-a-m # : adam : Dārayavauš : xšāyaϑiya : vazraka : xšāyaϑiya : xšāyaϑiyānām # # Line: 2 [] [ ] / # : x-š-a-y-ϑ-i-y [:] p-a-r-s-i-y : x-š-a-y-ϑ-i-y : d-h-[y-u-n-a-m :] vi-š-t-/a-s-p-h-y-a # : xšāyaϑiya : Pārsaiy : xšāyaϑiya : dahyūnām : Vištāspahyā # # Line: 3 [ !! ] # : p-u-ç : a-r-š-a-m-h-y-a : n-p-a : h-x-a-m-n-i-š-[i-y !! : ϑ]-a-t-i-y : # : puça : Aršāmahyā : napā : Haxāmanišiya !! : ϑātiy : # # Line: 4 [ ] / # d-a-r-y-v-u-š : x-š-a-y-ϑ-i-y : m-n-a : p-i-t-a : vi-š-t-a-s-p : vi-š-t-a-s-p-[h-y-a : p-i-t]-a : a-r-š-/a-m # Dārayavauš : xšāyaϑiya : manā : pitā : Vištāspa : Vištāspahyā : pitā : Aršāma # # Line: 5 [ ] / # : a-r-š-a-m-h-y-a : p-i-t-a : a-r-i-y-a-r-m-n : a-r-i-y-a-r-m-n-h-y-a : p-i-t-[a : c-i-š-p-i-š] : c-i-š-p-/a-i-š # : Aršāmahyā : pitā : Ariyāramna : Ariyāramnahyā : pitā : Cišpaiš : Cišpāiš # # Line: 6 !! [ ]/ # : p-i-t-a : h-x-a-m-n-i-š !! : ϑ-a-t-i-y : d-a-r-y-v-u-š : x-š-a-y-[ϑ-i-y : a-v]-h-y-r-a-/di-i-y # : pitā : Haxāmaniš !! : ϑātiy :… خواندن بیشتر»

شاهین بابائی
مهمان
شاهین بابائی

دسترسی به ساختار نوشتاری این کتیبه در لینک زیر. به علت عدم دیکود شدن حروف به نوشتار پارسی باستان، لینک زیر را ملاحضه کنید:
https://github.com/rolandwalker/unicode-fonts/blob/master/samples/old_persian.txt

elma
مهمان
elma

درود و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی بسیار عالی من این نوشتار می توانم بخوانمو فقط در نوشتار مشکل دارم و اینکه جستجو فونت خط میخی و پهلوی اشکانی می کنم برای کامپیوتر و نوشتار در ورد ،لطفا راهنمایی کنید
سپاس فراوان
مانایی و سپنتایی باشید در پناه اهورا مزدا یکتا

شاهین بابائی
مهمان
شاهین بابائی

خوشحالم دوستانی را میبینم که مشتاق به گویش و نوشتار ایران باستان هستند. برای ثبت نوشتار باستانی در نرم افزار ها شما می توانید در لینک زیر یک سری از فونت های قابل شناسایی تمام نرم افزار ها را دانلود کنید و در پوشه فونت ویندوز کپی کنید. کلیدهای دستوری در داخل فایل های فشرده آنها موجود است.
اهورامزدا نگه دار این سرزمین
https://www.fontspace.com/category/old%20persian

elma
مهمان
elma

درود و عرض ادب سپاس فراوان استاد گرامی
من خودم شخصا این روند یادگیری ادامه خواهم دادم و اینکه در حال تحصیل ارشد باستان شناسی گرایش دوران تاریخی می باشم و واقعا نیازمند یادگیری خطوط می باشم.

عمید
مهمان
عمید

ضمن عرض سلام. بدون داشتن مطالعه اظهار نظر نفرمایید.

حسین نعمت اللهی آستارا
مهمان
حسین نعمت اللهی آستارا

احمد جان – شما یا ( پان ترک یا پان عرب )
1-اگر عرب هستین : شما دلایلی بیارین که قبل از حمله اعراب به ایران عربی حرف میزدین و نژاد شما عرب بوده
2- اگر ترک هستین :شما دلایلی بیارین که قبل از حمله مغولها ترکی حرف میزدین و نژاد شما ترک بوده
– ولی پارسی زبان ها دلایلی دارن که به زبان پارسی یا به فهم اعراب چون پ ندارند (فارسی) به 2 خط مینوشتند یکی مذهبی (پهلوی ) و دیگری ( میخی ) که اسناد ها همچنان موجوده .
ولی در زبان ترکی کدام خط از زمین سر در آورده که بگه من 3000 سال قدمت دارم – یا اعراب به چند زبان مینوشتند 2-3-4 یا کلا یک زبان .
همیشه هزوارش تو زبانها وجود داره
در کل من میگم همه زبانها خوب و عالی هستن برای مردم خودشون کافی و خود مردم اون منطقه چون میفهمن . دلیلی نداره بگیم کی بالا کی پائینه .
در اینجا سخن از فکر های کوچک به میان میاد . ما جواب مغز های زنگ زده شما رو دادیم.

پویان
مهمان
پویان

«خط میخی» به خودی خودش خط خاصی نیست، بلکه یک شیوه‌ی نشانه‌گذاری هست. این شیوه در دوران باستان و توسط زبان‌های گوناگونی از جمله همون بابلی، ایلامی، سومری، … و البته پارسی استفاده می‌شده. روندی که طی کرده یک روند تکاملی و درختی بوده و احتمالاً هم سومریان اوّلین‌بار به چنین شیوه‌ای برای نگارش رو آوردن. روش‌های استفاده هم گوناگون بوده، مثلاً سومری‌ها این خط رو به صورت واژه‌نگاشت/لوگوگرام به کار می‌بردن (شبیه خط چینی، کاراکترها بجای این که نماد واج باشن، مستقیماً بیانگر واژه هستن) و یا پارسی‌ها به صورت هجایی/سیلابلی (شبیه خط کُره‌ای یا هانگول، هر کاراکتر نه نماد یک واج، بلکه نماد یک هجای کامل و تشکیل‌شده از یک مصوت و یک یا چند صامت هست). بنابراین لفظ «خط میخی پارسی باستان» لازمه استفاده بشه تا با مثلاٌ «خط میخی سومری باستان» اشتباه گرفته نشه.
«این یک قلم» هم صیغه‌ی دیگریست مثل بقیه‌ی اون صیغه‌ها!

حسین نعمت اللهی آستارایی
مهمان
حسین نعمت اللهی آستارایی

درود
تمامی خط ها اینگونه هستند ولی حرف شما متین

محمد
مهمان
محمد

اشتهات برای گو.هخوری خیلی زیاده

deniz
مهمان
deniz

سلام احسنت بر شما
خط میخی اصلا پارسی نیست. و برگرفته از تمدن سومر و عیلام و بابلی است.

امیر محمد
مهمان
امیر محمد

سلام خدمت دوست عزیزم، اگه ناراحت نمیشی لازمه که بهت بگم خط میخی که عامه مردم مبتکر اون رو سومریان میانرودانی می دونن شامل خطوط میخی (سومری، عیلامی، اَکِدی، بابِلی، اوگارتی، اَنشانی و پارسی) بوده که لازمه خدمتت عرض کنم که خط محدوده ایران خط میخی عیلامی بوده که بعده ها به خط میخی اَنشانی تبدیل شد و کورش کبیر هم پرورش یافته این خط بوده ولی به دلیل احترام کورش نسبت به مردم سرزمین بابل به خط میخی بابلی منشور خودش رو می نویسه ولی سال ها بعد داریوش کبیر پسر ویشتاسپ نوه آرشام از نواده های هخامنش برای سهولت در حجاری و حکاکی الواح و کتیبه های پارسیان به جای خط میخی میانرودانی با 400 نماد از خط میخی پارسی با 35 حرف و 2 واژه جدا کن و 8 نماد خلاصه شده پر کاربرد (خدا، زمین، اهورامزدا و …) که ابتکار خودش بوده استفاده می کنه و این خط در بین مردم مورد قبول قرار می گیره و تا زمان اسکندر گُجَستَک پابرجا باقی می مونه (:

Vatan parast
مهمان
Vatan parast

این چرت و پرتا که گفتی جدیده؟
مرتیکه بی ارزش تو کی باشی که خط نیاکانمون ، خطی که هزاران هزار سال تمدن پشتش خوابیده رو زیر سوال میبری

اهورا
مهمان
اهورا

درود
کار بسیار بسیار پسندیده ای می باشد سپاس فراوان از شما بابت آگاهی رساندن به و آموزش خط ایرانیان و شناساندن به ما.❤❤❤
پاینده باشید

امیر
مهمان
امیر

دمتون گرم من عاشق هخامنشیان هستم

محمدرضا
مهمان
محمدرضا

درود
من اسمم رو تایپ کردم چه طوری میتونیم اونو به موبایلم سیو.کنم؟
ممنون

مازیار
مهمان
مازیار

میشه بلطف خودتون اسم مازیار و سوده رو هم به خط میخی نشون بدین
سپاس و درود بر شما

مازیار
مهمان
مازیار

ممنون میشم اگه پاسخ بدین
سپاس از شما

Amir
مهمان
Amir

لطفا اگر نرم افزاری برای آموزش، ویا نصب فونت آن بر روی کیبورد هست، راهنمایی کنید!

امیر
مهمان
امیر

سلام مجدد مزاحم شدم، گفتید از طریق کیبورد سایت میشه تایپ کرد، ولی منظورمن این بود که آیافونت کیبورد برای تایپ در ویندوز یا اندروید هم امکان پذیر است، که روی گوشی یا رایانه نصب بشه، و بتونیم در موارد نیاز تایپ کنیم !؟ آیا اقدامی در این مورد انجام شده،؟ چون نام و فونت قابل تایپ برروی کیبورد خود گوشی یا ویندوز نیست، و در سایت که تایپ میکنی تایپ نام و کلمات غیره قابل اشتراک یا انتقال در برنامه ی دیگر نیست، متشکرم، در مورد خط پهلوی یا خطوط دیگر باستانی از بدوی تا میانه هم همچین اقدامی کرده یا در دست دارید! واقعاً فارق از هر چیزی این آشنایی با زبانهای باستانی به خصوص پارسی،به جوانان و علاقه مندان قابل ستایش است، سپاس

Aram
مهمان
Aram

خط میخی از چپ به راست نوشته و خونده میشه؟!

ali
مهمان
ali

سلام همایون چجوری میشه ؟

محیا
مهمان
محیا

سلام‌ ممکنه محیا رو میخی بنویسید لطفا

Sara
مهمان
Sara

محیا
مهمان
محیا

سلام‌
ممکنه محیا رو میخی بنویسید

اینستاگرام ها
مهمان
اینستاگرام ها

درود بر شما استاد عالیه مطالبتون

Banafshe
مهمان
Banafshe

سلام ميشه اسم وحيد تايپ كنيد واسم ، ح نداره توي كيبورد !!!
وحيد و بنفشه
لطفا براي تتو ميخوام ميترسم اشتباه كنم

Zf
مهمان
Zf

اسم ریحانه به خط میخی

Ghj
مهمان
Ghj

سلام لطفا اسم حسین جان به میخی رو برام بذارین
ممنون

ایدا
مهمان
ایدا

دروود
اسم خدا را میشه برای من بنویسید لطفا

علی
مهمان
علی

سلام حرف ع نداره اسم من علی است پس نمیشه ؟ ؟ اگه میشه بفرستین

زهرا
مهمان
زهرا

پاسخ به احمد
واقعا وقتی آگاهی ندارین لزومی به اظهار نظر هم از سوی شما نیست. این خطوط که گفتید بله بودند اما خط میخی در ایلام و بعدها کتیبه های هخامنشی هم در آوا و هم در ساختار با میخی اکدی متفاوت بودند اگه اینطور نبود کتیبه های هخامنشی به چهار زبان روایت نداشتند.

roham
مهمان
roham

درود بر سازنده این کیبورد و درود دیگه برا این ساید واقعا خیلی به دردم خورد

محمد
مهمان
محمد

ببخشید کیبرد رو دانلود و نصب کردم حالا چطوری باید فعالش کنم تا بشه باهاش تایپ کرد؟

محمد
مهمان
محمد

از حروف این کیبرد چطوری واسه نوشتن اسم پروفایل در تلگرام استفاده کنیم؟

علیرضا
مهمان

سلام لطفا مادر،زینب،لیلا،صدیقهرو به میخی بنویسید ممنونم

شهروز
مهمان
شهروز

سلام
در مورد اسم کوروش میشه توضیح بفرمایید که چرا نوشته یی که در کتیبه نوشته شده با چیزی که روی کیبورد مینویسیم تفاوت زیاد دارد

حسین
مهمان
حسین

درود
به شما و خسته نباشید
داخل کیبورد حرف ح ندیدم یعنی نداشتن
مثلا نام حسین
و فرشته

pardis
مهمان
pardis

سلام, ممکنه لطفآ کلمات “پردیس” و “ایران” و برام بنویسین؟ خودم مطمئن نیستم کیبورد و درست استفاده میکنم. مرسی

حامد, حبیبی
مهمان
حامد, حبیبی

با سلام ممنون از آموزش خوب شما. من یک مشکل دارم. آیا باید بعد از یک صامت مانند می حرف ای را هم بگذاریم. مثلا امکان دارد کلمه ی مینا را به میخی لطف کنید و بنویسید.

حسین
مهمان
حسین

سلام حسین و فاطمه و شرمین رو به میخی لطف کنید من حروف ”ح” و ”ا“رو پیدا نمیکنم درضمن نمیدونم برای فاطمه از م کسره دار یا م ساده استفاده کنم پیشاپیش سپاس

علی
مهمان
علی

با درود
واژه معادل اهورامزدا در فارسی باستان چیست؟ و همینطور به میخی

seville
مهمان
seville

الان من چجوری اسمو کپی کنم خب
بعد این فونت و ک دانلود کردم تو همه برنامه های ادیت کار میکنه؟؟

ایمان
مهمان
ایمان

سلام کلمه شکست ناپذیر چه معنی میده وچطور نوشته میشه به خط اوستایی

زهرا
مهمان
زهرا

سلام اسمی که با ط شروع شود باید از کدام کلید واژه استفاده کنم ؟ ممنونم از پاسخگویتان

علی
مهمان
علی

سلام
اخه چه ربطی به ایران داره

برید مطالعه کنید این خط خط عیلامیان ..بابلیان و…بوده

تعصبی پیام ندید

یکم هم از تاریخ رو هم برید برگ بزنید

حیدر
مهمان
حیدر

عیلام بابل و سومر یا سومریه همه جزوه قلمرو ایرانیان بوده !
شما چه اصراری داری خطه میخی رو از ایرانیان بگیری؟!!!

علی
مهمان
علی

سلام
من اصرار ندارم ولی چیزی که شما میگید با چیزی که در تاریخ اتفاق افتاده مغایرت داره برادر اگر قبل اینکه اریایها (ماد و پارس و پارت )وارد این ایران شدن نه خطی داشتن ونه قلمروی ….
اعیلامیان و…از هزار سال پیش هم تاریخ و خط و خودشون داشتن که خط میخی هست قبل از این که اریاریها وارد بشن دیدن هم زبان و هم خط اختراع شده و مناطق عیلامیان و …جزه قلمرو ایران حساب نمیشد اصلا ایرانی وجود نداشت
این خط میخی و سومری رو از اونا یاد گرفتیم اوصول دامداری و…
شما نمیتوانید ایران رو فقط به پارس معرفی کنید چون مادها و پارتها هستند
کلام اخر این که جدیدا خط میخی و سومری و….جدیدا میگن مال خودمون هست چون که ما خطی نداشتیم پس ادعا نکنیم همه چیز مال خودمون هست

محمد گودرزی
مهمان
محمد گودرزی

با سلام و خسته نباشید بابت زحمات شما برای حفظ ارزش های ملی – هویتی ما
می خواستم بدونم عباراتی که موَصوف و صفت هستند حرف اضافه (اِ) باید لحاظ شوند یا خیر از نظر دستوری
با تشکر

ستایش
مهمان
ستایش

درود، میشه خواهش کنم واژه‌ی ” شهریور ” رو به خط میخی بنویسید.من نوشتم اما نتونستم سیوش کنم فقط یکی از حرف‌ها رو سیو میکرد. سپاس❤

Ana
مهمان
Ana

سلام ببخشید اسم محمد و اناهیتا به خط میخی برام مینویسین خیلی مهمه

ستایش
مهمان
ستایش

درود
میشه واژه‌ی شهریور رو به خط میخی بنویسید؟
من امتحان کردم اما نتونستم سیوش کنم و وقتی میخواستم سیو کنم فقط یکی از بندواژه‌ها سیو میشد

سارا
مهمان
سارا

چرا همه ی حروف رو نداره

شاهان
مهمان
شاهان

چون حروف هایی که این جا وارد نشدند عربی هستند که در زمان پس از اسلام به حروف ما وارد شدند.

نازگل
مهمان
نازگل

نازگل

امیر
مهمان
امیر

سلام چرا من کیبورد را دانلود می کنم کار نمی کنه

رضا
مهمان
رضا

وقت بخیر.
در اینجا شخصی هست بتونه خط میخی رو ترجمه کنه من سندی اصالت دار دارم و نیاز به کمک.

علیرضا
مهمان
علیرضا

سلام ببخشید چرا (ع) نداره؟

سروش
مهمان
سروش

درود بر شما که شعله ی فرهنگ چندین هزار ساله فلات ایران را فروزان نگه داشته اید
فرهنگ و تمدن سرزمین ایران با وجود تهاجمات مختلف در طول این سال ها به لطف دلسوزان و مهرورزان به آیین و تمدن ایران زمین باز هم زنده نگه داشته شد و تاریخ این سرزمین در آینده به شما افتخار خواهد کرد
هزاران درود بر شما

راضیه
مهمان
راضیه

سلام
بعضی حروف رو نداره چرا مثلا حرف ض
راضیه چه جوری نوشته میشه؟

Mohix
مهمان
Mohix

Mishe esm mohadese va mobina ro ham bezarid?
V kalame(mohadna(
Mmnon mishm❤️

فاطمه
مهمان
فاطمه

سلام وقتتون بخیر
ببخشید میخواسم اسمه رضا و فاطمه رو به خط میخی واسم بنویسید
خودم میزنم اما فک میکنم اشتباه باشه
اگه امکانش هست بهم بگید
ممنون♥️

Fateme
مهمان
Fateme

سلام وقتتون بخیر
اسمه فاطمه و رضا رو میخواسم به خط میخی بهم بگید لطفا

حسین
مهمان
حسین

سلام
اسم “حسین” چجوری نوشته میشود؟

ماکان
مهمان
ماکان

درود
من می خواستم لغت مادر رو بنویسم ولی مطمئن نبودم و تو لغت نامه ای هم پیدا نکردم

فرزاد
مهمان
فرزاد

سلام وخسته نباشید واقعا من به خودم میبالم که در زمانه ای که بیشتردولتمردان کشوربیگانه هستندبازکسانی هستندکه بفکر خط یاهرچیزی که مربوط به ایران عزیزاست هستند.درود به شرف شما عزیزان همینطور ادامه بدیدو اجازه ندیدکه پیشینه مارو ازبین ببرن.آفرین.

حیدر
مهمان
حیدر

باسلام
طبقه نظره بنده خطه میخی به تقلید از خطوطه پشته دست و کفه دست توسطه پیشینیان ابداع شده
باتشکر از مدیریت سایت . . .

شقايق
مهمان
شقايق

سلام ممنون از كار عاليتون ميشه لطف كنين اسم امير و براي من تبديل كنين و يك توضيح هم در مورد تفاوت اي م با م ديگر در چيه؟ممنون

مهدی
مهمان
مهدی

درود سپاس

غزل
مهمان
غزل

اسم کیوان و غزل یه خط میخی لطف میکنید؟؟؟

فروهر فرح بخش
مهمان
فروهر فرح بخش

بادرود و سلام روز پنج شنبه 23 بهمن 1382،دکتر هالی پیتمن استاد هنر باستان دانشگاه پنسیلوانیا و همکارش اکرم غلامی باستانشناس ایرانی ضمن کاوش در محوطه تاریخی جیرفت موفق به کشف آثاری از خطی باستانی شدند که با زمان اختراع خط در سومر برابری میکند….آنها اعلام کردند که طبق تحقیقات و شواهد جدید بدست آمده،میتوان از تمدنی سخن گفت که بسیار کهنتر از هر تمدن شناخته شده تا آن زمان تاریخ بشر میباشد و تاجایی اهمیت دارد که میتواند تاریخ و مبدا تمدن بشری را تغییردهد!!! ….دکتر محسنیان در جای دیگرکتاب مینویسد:آخرین یافته های باستانشناسی درباره بنین خط در ایران مربوط به کشف الواح خطی در کوه خواجه و شهر سوخته سیستان درسال 1992 است….که باستانشناسان قدمت این الواح را 2هزار سال پیشتراز حدسیات پیشین و مربوط به حدود5هزارسال قبل از میلاد دانسته اند…….آنچه مسلم است این که عیلامیها مطالب خودرا باخط میخی بیش از 300حرفی مینوشته اند….. محسنیان راد جای دیگر کتابش میگوید به گفته گیرشمن نخستین خط الفبایی واقعی جهان همان خط 36 حرفی میخی فارسی باستان است که بعداز اینکه سومریان و عیلامیها و مصریها هرسه خط را اختراع کردند پدید آمداما باید توجه کرد که تفاوت خط میخی ابداعی عصر داریوش با خط میخی عیلامی را… خواندن بیشتر»

رضا
مهمان
رضا

رضا چی میشه؟

Hmd
مهمان
Hmd

دوست عزیز حرف ح توی کیبورد وجود نداره
لطفا اضافه کنید

کوروش
مهمان
کوروش

سلام میشه این متن رو برام به زبان میخی ترجمه کنید ممنون .
(جاوید باد پدر زنده باد پسر )

Korosh
مهمان
Korosh

سلام میشه این متن رو به زبان میخی برام ترجمه کنید ممنون میشم .
(جاوید باد پدر زنده باد پسر )

حسن
مهمان
حسن

با عرض سلام و خسته نباشید،با دیدن این سایت خیلی خوشحال شدم ، ولی کلمه ی ح که همه ی ما به ح جیمی میشناسیم در کیبورد وجود نداره،

محمد
مهمان
محمد

هزاران درود اهورایی بر شما__وقتی یک جمله مینویسم
و بخوام اون جمله رو دانلودش کنم باید انگشت م را رو نوشته نگه دارم و بعد ثبت تصویر را بزنم __خب من این کار رو انجام میدم ولی متاسفانه فقط یک حرف از یک کلمه یا یک جمله دانلود میشه :چرا؟ممنون میشم پاسخ بدین و اینکه اگه راهی داره یه کانال تلگرام تشکیل بده و یا اگه دارید ادرسش رو بی زحمت بفرستید __و آیدی تلگرام خودتان__سپاس از محبت بیکران شما

کوهیار
مهمان
کوهیار

سلام.” حدیثِ من” با خط میخی چطوری نوشته میشه …با تشکر فراوان

علیرضا
مهمان
علیرضا

سلام؛خسته نباشید چرا علیرضا حرف ی رو با ا (مکسور)تایپ کردید در حالی که ی توی کیبور حرف ی وجود داره

مژده
مهمان
مژده

سلام و‌روز بخیر
ممکن ه اسم مژده رو هم به زبان میخی بگید

alireza
مهمان
alireza

سلام اسم فاطمه به خط میخی رو میخواستم ممنون

ایمان
مهمان
ایمان

درود استاد میشه
شکست ناپذیر
به این خط بنویسید.ممنونم

ایمان
مهمان
ایمان

شکست ناپذیر چطوری نوشته میشه؟

شكوه
مهمان
شكوه

سلام، خسته نباشيد. عذر ميخوام شما تو كيبورد هم “ك” و “و” داريد، هم “كو”، براي اسم شكوه بايد از كدوم استفاده كرد؟

رضا
مهمان
رضا

ببخشید لینک دانلود کیبرده کجاست

Maedeh
مهمان
Maedeh

میشه اسم مائده رو بنویسید
ئ رو پیدا نکردم!
واسه تتو میخوام اگه میشه دقیق و درست بگید 🙂

javid
مهمان
javid

درود بر اقای هموطن ایرانی لطف کنید نام جاوید را برام بنویسید چون برای تاتو میخوام سپاس از زحمات شما عزیز

my adr mail::::javidpars67@gmail.com

javid
مهمان
javid

name : JAVID CHETOR NEVESHTE MISHE SEPAS

معین حقیقی
مهمان
معین حقیقی

سلام خسته نباشید

ببخشید میشه اسم معین رو برام بفرستید اخه دقیقش رو نمیدونم چی میشه

مهرداد
مهمان
مهرداد

آقا الفبا حرف ح رو نداره بخوام حسن بنویسم چجوری میشه؟!

سپیده
مهمان
سپیده

لطفا اسم سپیده به خط میخی رو بگید

Arian
مهمان
Arian

درود، ببخشید اگه میشه، “گفتار نیک، کردار نیک، پندار نیک” رو به خط میخی دقیقا همونطور که زمان قدیم استفاده میشده برام بنویسید، سپاس.

Fatemeh
مهمان
Fatemeh

چرا روی اندروید کار نمیکنه

یگانه
مهمان
یگانه

سلام
ممکنه اسم یگانه رو به خط میخی برام بفرستید؟ برام خیلی مهمه که دقیق باشه

محمد
مهمان
محمد

سلام
من فردا وقت الان دارم
می خوام بنویسم
سرزمین من ایران است

خواهش میکنم برام بنویسید
ممنون

محمد
مهمان
محمد

سلام
مرسی که پاسخ دادید،ولی من کیبورد رو دیده بودم،چون می خوام تاتو کنم نمی خوام اشتباه بنویسم
مثلا : ایران
“ای ” رو باید انتخاب کنم یا “ا” و بعد “ی ”
اگر می نوشتید بهتر بود ” ایران سرزمین من است”
بازم ممنون

منصور
مهمان
منصور

درود دوست من.اسم منصور اول اینکه ص نداره باید از س استفاده کنم؟دوم کلمه (و)باید از (او)استفاده کنم؟

امیرحسین
مهمان
امیرحسین

سلام امیرحسین چه شکلیه ح نداره

آرین
مهمان
آرین

درود، اگه میشه میخی ۳ کلمه ی :
” هومَتَ ” و “هوختَ ” و “هوَراتَ”
رو به خط میخی همونطور که اون زمان نوشته میشده بنویسید برام.
سپاس.

محمد
مهمان
محمد

سلام
مرسی که پاسخ دادید،ولی من کیبورد رو دیده بودم،چون می خوام تاتو کنم نمی خوام اشتباه بنویسم
مثلا : ایران
“ای ” رو باید انتخاب کنم یا “ا” و بعد “ی ”
اگر می نوشتید بهتر بود ” ایران سرزمین من است”
بازم ممنون

محمد
مهمان
محمد

خیلی خوب ولی چرا حرف 《ح》رو نداره ؟

Maedeh
مهمان
Maedeh

مائده و محمد و نمیشه نوشت

Nima
مهمان
Nima

در اینصورت پس چرا در سنگنوشته های تخت جمشید و پاسارگاد خط میخی استفاده شده دوست عزیز،در ضمن پارسیان مشتمل بر اقوام مختلفی از سرزمین پهناور پارس (ایران) بوده اند .کمی مطالعه تاریخ رو بهتون توصیه میکنم.
با سپاس

Arian
مهمان
Arian

مرسی از شما، اگه میشه میخی همین ۳ کلمه ی “گفتار نیک، کردار نیک، پندار نیک” رو هم همونطور که اون زمان نوشته میشده بنویسید برام.
سپاس.

عیسی
مهمان
عیسی

سلام مرسی از این کیبوردی که درست کردید.اگر میشه خواهش کنم اسم عیسی را به خط میخی بنویسید هرکاری کردم نشد سپاسگذارم

Emy
مهمان
Emy

میشه مَهزاد رو به خط میخی بنویسید برام

امین قبادی
مهمان
امین قبادی

سپاس از کار نیکتان با این کار زبان مادری را پاس بداریم

فرآیین
مهمان
فرآیین

بسیار کار ارزنده ای می باشد.
سپاس فراوان از سازنده این کیبورد.

مهران
مهمان
مهران

سلام یه سوال مثلا واسه نوشتن مِهر یه حروف میخی هست بعنوان مِ ی یکی م
یه چیزم داریم بعنوان اِ
برای مِهر از میم با ِ استفاده کنیم درسته یا میم خالی و بعدش از اِ استفاده کنیم؟ کدوم درسته؟

ابوالفضل
مهمان

چطوری این کیبورد نصب کنم؟

َAli Reza Eghbal
مهمان
َAli Reza Eghbal

درود
من اسمم رو تایپ کردم چه طوری میتونیم اونو به موبایلم سیو.کنم؟
ممنون

روزبه
مهمان
روزبه

آیا باید از چپ به راست بنویسیم؟

مسعود
مهمان
مسعود

سلام به شما دوست عزیز
اگه میشه لطف کنین اسم مسعود رو هم بنویسید
مچکرم از لطف شما

پری
مهمان
پری

درود
من متنی که از کیبورد انتخاب میکنم و میخوام کپی کنم رو نمیشه (با کامپیوتر)
محبت میکنید این متن رو برام تبدیل کنید :
محمد عشق ابدی و رفیق روزهای خوب زندگیم

سعید
مهمان
سعید

درود لطفا اسم سعید به خط میخی لطف میکنید تایپ کنید .من خودم انجام دادم و میخوام ببینم درست انجام دادم
تشکر از لطفتون

ندا
مهمان
ندا

خیلی عالی بود حس خوبی داشت دیدن اسمم به کهن ترین زبان مرسی از پیج عالیتون

saeidzarei85@gmail.com
مهمان
saeidzarei85@gmail.com

سلام .
تشکر از لطفت برادر
من ک تایپ میکنم جای کلمه دوم و سوم با چیزی ک شما نوشتید عوض میشه

سعید
مهمان
سعید

سلام .
تشکر از لطفت برادر
من ک تایپ میکنم جای کلمه دوم و سوم با چیزی ک شما نوشتید عوض میشه

Shahla
مهمان
Shahla

میشه اسم‌( میعاد) رو به میخی برای من بنویسید لطفا

M
مهمان
M

سلام عالی بودددد
اسم (( لیلی )) چطوری میشه؟

ژوبین
مهمان
ژوبین

سلام اگه میشه اسم ژوبین به خط میخی

سورنا
مهمان
سورنا

سلام . ببخشید من نمیتونم حرف ( ئ ) رو پیدا کنم کسی میدونه چی میشه؟؟؟

سورنا
مهمان
سورنا

مائده رو واسه من با خط میخی بنویسید اگه امکان داره ببخشید…

میلاد
مهمان
میلاد

میلاد به خط میخی چی میشه؟ من می‌خوام کپی کنم و تو اینستا استفاده کنم

حمیدرضا
مهمان
حمیدرضا

سلام خسته نباشید من یه متنی رو تایپ میکنم اما دانلود نمیشه نمیدونم چیکار کنم

محمد
مهمان
محمد

سلام یه جمله نوشتم ببینید درسته لطفا.

محمد
مهمان
محمد

نمتونم عکسش رو بفرستم اگه میشه این جمله رو واسم بنویسید لطفا.
اگه پول نداری هیچوقت عاشق نشو.
خط میخی از چپ به راست خونده میشه دیگه؟

محمد
مهمان
محمد

سلام و خسته نباشید.
اگه میشه همین جمله رو واسم خط میخی بنویسید .
اگه پول نداری هیچوقت عاشق نشو
تشکر فراوان

Afshin
مهمان
Afshin

سلام من گیج شدم افشین میشه برام بنویسید ممنون از سایت خوبتون

ساناز
مهمان
ساناز

سلام
اگه امکان داره میشه ساناز و امیر رو واسم با خط میخی بزارید،ممنون میشم

سهیل
مهمان
سهیل

درود بر شما
من یه سوالی دارم مثلا برای نوشتن نام سهیل فقط باید صامت های
س ه ی ل نوشته شوند یا باید مصوت هاهم به کار بگیریم
و به صورت سُهِیل بنویسیم؟

سامان
مهمان
سامان

سلام
حسین الهام سامان را واسم ب خط میخی بنویسید
با تشکر فراااوااان

ساناز
مهمان
ساناز

سلام میشه لطفا اسم ساناز و امیر واسم با خط میخی بنویسید ممنونم

امین
مهمان
امین

درود داداش گلم ایول به این صبر و حوصله بی مثال شما
من همه کامنت هارو یکی یکی خوندم مرسی ک به همه جواب دادین و اسم هارو برای دوستان تبدیل کردین
میشه لطفا اسم امین رو هم به من بگید ک چجوری نوشته میشه
سپاس

پریا
مهمان
پریا

محشرههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه ایولااااااااااااااااااااااااااااااااا الا هر فشی دلم بخواد به دوسام میگم اونام خر نمیفهمن!88

صدرا
مهمان
صدرا

با سلام و درود دوست عزیز میشه اسم صدرا به خط میخی لطفا تایپ کنید .من خودم انجام دادم و میخوام ببینم درست انجام دادم
یانه

پژمان
مهمان
پژمان

درود بر شما حرف ژ در کیبورد موجود نیست لطفا کلمه پژمان رو برام تایپ میکنین ممنون

اشکان قبادی
مهمان
اشکان قبادی

ممنونم. عالی بود.

اشکان قبادی
مهمان
اشکان قبادی

ممنونم. عالی بود. خیلی اموزنده و مفید بود.

نیما
مهمان
نیما

زحمت می کشید اسم “ثٌریما” رو ارسال نمایید؟ SORIMA

ندا
مهمان
ندا

با سلام
بجز اسامی واژه ها را کجا میشه دید؟
مثلا کلمه “انسان” یا “زن”…..
با تشکر

یو پی اس
مهمان
یو پی اس

بسیار عالی

سارا
مهمان
سارا

چرا نمیتونم اسمم رو ببینمروی اندروید نصب نمیشه

مسعود
مهمان
مسعود

سلام آقا بردیا خسته نباشی دوست عزیز لطف کن اسم. بهار. رو برام تبدیل کن دمت گرم…….

نیما
مهمان
نیما

با سپاس از ارائه این صفحه.
ممنون میشم اگر اسم ” ثریما” را ارسال نمایید.
SORIMA
من براتون ایمیل هم دادم، قبلا هم اینجا پیام گذاشتم اما پاک شد. با سپاس مجدد

صدرا
مهمان
صدرا

میشه لطفا اسم (صدرا) رو واسم به خط میخی بنویسید ممنون از زحمات شما 🙂

مصطفى اردین جکاره هخامنشیان
مهمان
مصطفى اردین جکاره هخامنشیان

به نام ایزد منان هورامزدا یکان بی همتا خداوند بخشنده مهربان من اردین هخامنشیان فرزنده کوروش بزرگ کوروش هخامنشیان شاه ادشان شاه بابل وسومر شاه ایران خط میخی خط سومری است نه خط ایران خط ایران خطی است که در کلاس درس برای مردم اموزش می دهندومردم یاد می گیرند خط میخی ایران کسی نتوانسته پیداکند ونیست واگر دیدید سلام مرا بهش برسانید ودر باری خط میخی در همه جا یافت می شود این نوخط خط بینول مللی باستان است مثل خط انگلیسی ربتی به ایران ندارد فقد دونیال با ان صحبت می کردند وبا ان زندگی می کردند ولی ما کتاب ازباستان داشتیم که بروی ان نامه ایران راباخط میخی پارسین نوشته است که زمان پدر بزرگم از دونیا رفت دیگر کتاب را ندیدیم

شاهین
مهمان
شاهین

دوست من خط فارسی کنونی برای شما مورد تایید هست؟؟ چون من اصلا نفهمیدم چی چیزی را به زبان فارسی امروزی در این کامنت نوشتید! من نفهمیدم به چه زبانی حتی سخن گفتید!!

ویدائو
مهمان
ویدائو

خوب بود

فوژان
مهمان
فوژان

ژ ندارد؟

شاهین بابائی
مهمان
شاهین بابائی

با عرض ادب ممنون از تلاش های شما برای معرفی اصالت دفن شده اقوام پارس و ماد. همین که مشاهده کردم تلاش های شما باعث آگاهی افراد زیادی شده واقعا به آینده ایران امیدوار شدم. فقط نکاتی هست که قطعا خودتون با منابعی که در دسترس دارید بهش آگاهید. این کیبورد خیلی جالبه اما زبان ایران باستان محدودیت های آوایی دارد. تعداد حروف محدود تر از آنچه که نمایش داده اید هستند. و مهم اینکه گویش آن دوره بر روی بعضی از حروف خاص مرسوم بوده که با گویش کردی فعلی شباهت دارد. با این فرض بعضی از لغات نه تنها معنی مشخص در آن دوران ندارند، بلکه قواعد ساختاری این نوشتار امکان تبدیل آنها را ندارد. من تنها میتونم به یک روش کلی تحقیق اشاره کنم و ای کاش افرادی که در کامنت های بالا سرگردان در داده های غلط ، تاکید بر حقانیت خودشون داشتند هم این متن رو میدیدند. ما متاسفانه نمیتونیم از منابع فارسی برای تجسس در ایران باستان استفاده کنیم زیرا جهت گیری های فرهنگی، سیاسی و کاربردهای اقتصادی در این منابع بسیار است. کشف واقعیت بسیار سخت شده در دنیای فعلی بخاطر تنوع در انتشار دهندگان اما بهتر است از منابع به زبان های… خواندن بیشتر»

Yones
مهمان
Yones

درود بر شما میگم چطوری این برنامه ی کیبورد خط میخی رو دانلود کنم هرجا میرم اصلا پیدا نمیشه یا یه مشکلی داره

خشای آرشا
مهمان
خشای آرشا

چو ایران نباشد تن من مباد به خط میخی میفرمایید؟

یونس
مهمان
یونس

سلام و سپاس از سایت خوبتون
می خواستم اسممو توی بیو اینستا بزارم
ولی اینجا به صورت عکس میاد
میشه به صورت فونت برام بفرستین؟
اسمم یونُس هست

روزبه
مهمان
روزبه

درود بر شما من میخواهم اسم خودم رو ” king Roozbeh” رو روی دستم تتو کنم، خواهشن بفرمایید که این اپلیکیشن 100 درصد درست هستش چون میدونید که اگه اشتباه باشه فاجعه میشه… پیشاپیش ممنون از شما

Zizi
مهمان
Zizi

اسم امید لطفا

Zeinab
مهمان
Zeinab

اسم امید لطفا

حسین نعمت اللهی آستارا
مهمان
حسین نعمت اللهی آستارا

درود
من نمیدونم ، چرا خط میخی که خط نوشتاری روی سطوح سخت بود رو به مردم یاد میدین ؟؟
خط پهلوی کجا قرار میگیره که سروده های زرتشت با اون نوشته شده ؟؟
خط پهلوی که با قلم و روی سطوح نرم مانند کاغذ نوشته میشده رو بهتر نیست هم بیارین ؟؟؟؟

ایدون باد

احسان
مهمان
احسان

من دوست دارم به خط میخی چت کنم و صحبت کنم راهی نیست که بتونیم این کیبورد رو روی گوشی نصب کنیم و با خط میخی چت کنیم؟

احسان
مهمان
احسان

سلام فرق خط میخی ما با خط میخی سامری تو چیه آیا هر دو یکی هستن؟ میشه یکم توضیح بدین

نصیری
مهمان
نصیری

سلام اعداد رو به خط میخی در ورد تبدیل نمیکنه چیکار کنم؟

سوشیانت
مهمان
سوشیانت

درود بر ادمین عزیز و سپاس فراوان از زحمات ارزشمند شما و همکارانتون.
چو ایران نباشد تن من مباد
بدین بوم وبر زنده یک تن مباد

فرهاد
مهمان
فرهاد

داداش توی کیبورد چرا مشکل دانلود دارین
وقتی می نویسیم بعد از دانلود باز نمیکنه

Ysmin
مهمان
Ysmin

لطفا اسم پانیذ به خط میخی نشان بدید

مهدیه
مهمان
مهدیه

سلام میشه بی زحمت اسم مهدیه هم به میخی بگید

مهدیه
مهمان
مهدیه

درود اسم مهدیه به میخی لطف میکنید

A.B.D
مهمان
A.B.D

بسیار کار جالبی می باشد

اهورا
مهمان
علی

زنده باد

66sss
مهمان
66sss

درود

سهیل
مهمان
سهیل

داداش کیبورد بامصمایی درست کردی، ولی بلکل غلطه حروفات
تو انگلیسی یه شر و وری درمیاد، تو فارسی هم یه شرو ور دیگه
خلاصه که دریدی با فارسیش
مرسی

مهدی
مهمان
مهدی

سلام اسم باران وبه خط میخی میخواستم
ممنون

دانا
مهمان
دانا

سلام
خدا به خط میخی چطوری نوشته و خوانده میشه؟

مهیار
مهمان
مهیار

بسیار کامل عالی و کاربردی ❤❤

آرش
مهمان
آرش

درود بر شما
و سپاس از کوششتان برای آگاهیِ هممیهنان.
پرسشی داشتم:
اَصوات را چگونه بنویسیم؟
به عنوانِ نمونه نامِ ناصر را که میخواهیم بنویسیم
بعد از حرفِ “نون” باید حرف”آ” را تایپ کنیم؟ یا فقط همان “نون” را باید نوشت؟
و مهمتر از آن حرفِ “ص” را چطور مکسور کنیم؟
آیا باید از “اِ” استفاده کنیم؟ یا “ص” را تنها ینویسیم؟

شیوا
مهمان
شیوا

سلام ممنون بابت این سایت اموزشی فوق العادتون همیشه به دنبال چنین اموزشی بودم با کمال تشکر از کسانیکه ما رو به یاد فرهنگ و قدمت دیرینه امان می اندازند

امیر شاهرخی
مهمان
امیر شاهرخی

درود بر شما خسته نباشید ، من حرف ژ رو پیدا نمیکنم

امیر شاهرخی
مهمان
امیر شاهرخی

من حرف ژ رو پیدا نمیکنم

سما
مهمان
سما

Sama

mana
مهمان
mana

سلام نمیشه دانلودش کرد؟!

شاهان
مهمان
شاهان

بجای ع و ض چی بزارم

الهه
مهمان
الهه

ببخشید میشه اسم الهه و رضا رو به میخی بنویسید؟

شاهان
مهمان
شاهان

من حرف ی و پیدا نم
ی کنم

Mohsen
مهمان
Mohsen

با سلام ، من میخوام اسم Marduk رو بهم بگید به خط میخی ، چون نمیدونم مردوک رو بدونه فتحه و یکسره بذارم یا نه ؟ مثلا م ر د و ک بنویسم یا م ر دو ک ؟

آریاویچ
مهمان
آریاویچ

لطفاً این حروف مقدس را به نام های غیر ایرانی خود آلوده نکنید.

محمد
مهمان
محمد

سلام. اسم مریم و محمدرضا به خط میخی لطفا. ممنون از سایت خوبتون.

ehsan
مهمان
ehsan

nikan و نیکان متفاوت نشان میدهد
کدام درست است

کامبیز
مهمان
کامبیز

درود اسم کامبیز و مریم به خط میخی چطور مینویسن

کامبیز
مهمان
کامبیز

همتا و آرتین چطور مینویسن

علی
مهمان
علی

ایران در همه دوران یک کشور ضعیف و عقب مانده ای بوده و هست ایران در تمام دوران گذشته وحال در یک چیز پیشرفته بوده و هست اونهم دروغ گفتن که در دنیا حرف اول میزنه ما ایرانیها استاد دروغ گفتنیم فرقی هم نمیکنه کجایم با کی هستیم و چه مقامی داریم کارمون انجام میدیم حالا آقایون خانومها خودشون ناراحت نکنن بالاخره ما هم در این مورد حرفی برای گفتن داریم یک پارچه هستیم همه چیزهای خوب در دنیا چه گذشته چه حال مال ما ایرانیها بوده وهست ما قوی هستیم اسرائیل و آمریکا ضعیف ما خوبیم همه بدن کل تاریخ دنیا مال ایران دعوا نکنید دیدید حل شد

الهه
مهمان
الهه

باسلام ببخشید کسی پاسخگو هست الان؟؟

Farzin
مهمان
Farzin

دادش میشه پرستو رو به میخی برام بزاری هر کاری می کنم کپی نمب کنه ممنون میشم میخوام بجی فارسی بنوسیم بصورت حروف باشه نه عکس

ارشیا
مهمان
ارشیا

سلام عدد ۲۷/۳/۲۰۰۲ چجوری نوشته میشه ؟

ارشیا
مهمان
ارشیا

همچنین۱۳۸۱/۱/۷ رو هم بگین چجوری نوشته میشه؟؟

مهیار
مهمان
مهیار

سلام
نام مهیار رو میشه بگید

ارشیا
مهمان
ارشیا

سلام اسم ارشیا رو به خط میخی بگین مرسی

ماهان
مهمان
ماهان

ماهان

رویا
مهمان
رویا

ولی میخی چپ به راسته. فارسی برعکس. نبدیل ذرستی نمیشه خب

ارشیا
مهمان
ارشیا

اسم ارشیا رو میگین؟

کیوان
مهمان
کیوان

سلام ب همه من فکر میکنم البته قیقنا همین طور هست که خط میخی یک قرار داد بین خودشون بوده که بتونن بنویسن و دیگران بخونند وقتی رمز گشایی شدن و ما مفهوم وقوانینو سنتهای اون دوره رو فهمیدیم دیگه خط میخی ارزش نداره.البته این چیزی از ارزش اونا کم نمیکنه.دقیقا مثل زمانی میمونه که ما چیزی اززبان انگیلیسی نمیفهمیدیم .وقتی الفبای زبان انگیلیسیو ب ما اموزش دادن تونستیم متن انگیلیسی رو بخونیم ومعادلش به فارسی بنویسیم .وقتی معنی متوجه بشی نگارشش دیگه مهم نیست.با تشکر

محسن
مهمان
محسن

سلام.استادممنون از شما.میخواستم اسم زینب را برام به خط میخی برام بفرستید

ارشیا
مهمان
ارشیا

سلام الان من ۲ هفتس که دارم میپرسم کسی جوابگو نیست!!
اسم (ارشیا) رو میخواستم ؟؟؟؟
به خط میخی

شاهان
مهمان
شاهان

ارشیا چرا از ایمیل من برای کامنتات استفاده می کنی!

شاهان
مهمان
شاهان

ببخشید میشه شاهان رو به خط میخی بنویسید ممنون میشم.

محمدرضا
مهمان
محمدرضا

سلام کیبورد خیلی عالی هستش فقط اگه بشه خط میخیش رو ذخیره کرد برای اسم داخل فضای مجازی عالی تر میشه (منظورم عکس پروفایل نیست به جای نام خودمون اگه بشه گذاشت عالی تر میشه) و ممنون از این کیبورد خوبتون

کمالی
مهمان
کمالی

نیکروز
در یکی از سایتها متنی به خط میخی دیدم آیا می شود تصویر آنرا برایتان بفرستم تا آنرا به فارسی برگردانید؟

بدرود

تمامی حقوق این تارنما (محتوا و عکس و پوسته) متعلق به "تاریخ پارسی" می باشد و استفاده از آنان در سایت های دیگر طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه غیر قانونی بوده و پیکرد قانونی دارد.