درباره نویسنده

بردیا

بردیا

راه در جهان یكی است و آن راه راستی است

مطالب مشابه

24
دیدگاه بگذارید

avatar
10 تعداد کامنت ها
14 تعداد پاسخ ها
10 دنبال کننده ها
 
جنجالی ترین کامنت
Hottest comment thread
14 تعداد نویسنده های کامنت ها
بردیاامیرعلیگرگ خاقان آخرمرادمهدی Recent comment authors
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مشترک شدن برای
A.B.D
مهمان
A.B.D

سلام
صفویان که ترک بودن نوشتین ایرانی؟

مسعود
مهمان
مسعود

اشغال وطن فروش جد ونیای صفویان از دیار ارتابیل که یکی از ایالت های ایران بود تشکیل شده بود

ابوالفضل صفویه
مهمان
ابوالفضل صفویه

صفویان از نسل و نوادگان ترکهای سلجوقی بودند اونوقت چطور سلجوقیان ترک اند اما صفویان که از نوادگان آنها هستند ایرانی اند ترک بودن صفویان اثبات شده است و این موضوع ربطی به وطن فروشی ندارد هم سلجوقیان و هم نوادگان سلجوقی ها یعنی صفویان ترک نژاد هایی بودند که برای ایران جنگیدند

گرگ خاقان آخر
مهمان
گرگ خاقان آخر

ایران اسمش ایران نیست نامش ایرانااست فارس برگرفته ازعربی است ایران کشور توران است من پاشا گرگ بازمانده ازگرگ خان ترکی هستم وروزی تمام جهان ماله ماتوران ها می شود ماگرگ هستیم وباغیرت .

کیان
مهمان
کیان

بابا این کار ها چیه تمام ترک های که بر ایران حکومت کرده اند آذری بودند یعنی آریایی بودند ، همچین میگین ایرانی و ترکی که انگار ما از هم جداییم تا آنجا که من میدانم ترک های ترکیه که نژاد عثمانی دارن و با روس ها و اروپایی ها قاطی شدن آریایی نیستند ولی ترک های ایران که آذری هستند از ابتدا با گروه های دیگر آریای پارس ها و پارت ها برادر بودند و در کنار هم میجنگیدن من به عنوان یه پارس افتخار میکنم که آذری ها متعلق به کشور منم امیدوارم روزی برسه که این نژاد پرستی های مسخره به پایان برسه. که ریشه اون هم از دشمنان ماست که میخواهند بین ما تفرقه بیاندازند

شهروز
مهمان
شهروز

طولانی ترین سلسله ایرانی اشکانیان بودن….عباسیان ایرانی نبودن….

نیما
مهمان
نیما

با درود
سلسله عباسیان که اصلا ایرانی نبودند اما شما اونها را جزو سلسله ایرانی ها اورده اید ! سلسله عباسیان یکی از ایران ستیز ترین سلسله های عربی و اسلامی بود.
نشانه ادعا من هم این است تو تاریخ نوشتند برای شناسایی مانویان که ایینی ایرانی -گنوسی بود یک مرغ جلو افراد میانداختند و میگفتند بکشید انرا اون موقع اگر کسی میگفت این کار را نمیکنم به جرم مانی گرایی همانجا سر از بدنش جدا میکردند.
ایا این رفتار با ایرانیا ن و مانی گرا ها یک رفتار ایرانیست که سلسله وحشی و خون اشام عباسیان را ایرانی حساب کرده اید؟
بدرود

عموغلو
مهمان
عموغلو

یاشاسین انسانیت یاشاسین آذربایجان یاشاسین (( ترک ))میلتی

عماد روزبهانی
مهمان
عماد روزبهانی

سلام و درود بر شما
ببخشید من تا جایی که تحقیق کردم طولانی ترین سلسله باوندیان در طبرستان بودند که 694سال حکومت کردند

آریو آرش
مهمان
آریو آرش

پیامم را نمیبینم؟

آریو آرش
مهمان
آریو آرش

خلفای عباسی را خیلی از تاریخدانان باور دارند که خلافتشان نزدیک به 200 سال بوده و مابقیش صرفا تشریفات و صوری در عراق به عنوان قدرت معنوی دست نشانده آل بویه سلجوقیان و دیگران بودند،یعنی خلفای عباسی از این 500 سال تنها نزدیک به 200 سالش واقعی است و آنها تنها 100 و چند سالش را بر ایران حکومت کردند،اما اشکانیان تمام 480 سال را بر ایران یا بخش عظیمیش یعنی خراسان بزرگ و شمال ایران حکومت کردند.پس طولانی ترین حکومت بر ایران اشکانیان بودند.سلوکیان هم تا سال 150 قبل از میلاد باید حساب میکرد چون بعد از اون حتی سوریرم به شکل صوری داشتند و تابع اشکانیان بودند.

مهدی
مهمان
مهدی

این نشون میده هیچ ظلمی پایدار نیسش هر حکومتی نگاه کنید آخرش به عیش و نوش شاهزادگان بی اعتنایی به مردم ختم میشه من خیلی تاریخ خوندم مخصوصا تاریخ کشورم که عاشقشم

مراد
مهمان
مراد

صفویان ترک بودند و هیچ‌کدام از قزلباشانِ صفوی ایرانی نبودند و سابقه‌ی اسکان در ایران را نداشتندچطور برای غزنویان و سلجوقیان نوشتید ترک اما برای صفویان نوشید ایرانی؟!

امیرعلی
مهمان
امیرعلی

باسلام
هخامنشیان 200 سال حکومت کردند درستش کنید

تمامی حقوق این تارنما (محتوا و عکس و پوسته) متعلق به "تاریخ پارسی" می باشد و استفاده از آنان در سایت های دیگر تنها با ذکر نام تاریخ پارسی و لینک آن مجاز است.