درباره نویسنده

بردیا

بردیا

راه در جهان یكی است و آن راه راستی است

مطالب مشابه

30 ديدگاه

 1. 1
  Avatar

  A.B.D

  سلام
  صفویان که ترک بودن نوشتین ایرانی؟

  پاسخ
  1. 1.1
   بردیا

   بردیا

   درود
   خیر تبار ایشان به صوفیان می رسد که ایرانی بوده اند.

   پاسخ
  2. 1.2
   Avatar

   مسعود

   اشغال وطن فروش جد ونیای صفویان از دیار ارتابیل که یکی از ایالت های ایران بود تشکیل شده بود

   پاسخ
   1. 1.2.1
    Avatar

    ابوالفضل صفویه

    صفویان از نسل و نوادگان ترکهای سلجوقی بودند اونوقت چطور سلجوقیان ترک اند اما صفویان که از نوادگان آنها هستند ایرانی اند ترک بودن صفویان اثبات شده است و این موضوع ربطی به وطن فروشی ندارد هم سلجوقیان و هم نوادگان سلجوقی ها یعنی صفویان ترک نژاد هایی بودند که برای ایران جنگیدند

    پاسخ
    1. 1.2.1.1
     بردیا

     بردیا

     درود
     خاندان صفویه به‌طور قطع دارای ریشهٔ ایرانی است نه ریشهٔ ترکی که گاهی بدان خوانده می‌شود. این احتمال وجود دارد که اصلیت این خاندان از کردستان ایران آمده باشد که بعدها به آذربایجان کوچ کرده‌اند. جایی که آن‌ها زبان ترکی آذربایجانی را از ترک‌زبانان آنجا فراگرفته و سرانجام در سدهٔ یازدهم میلادی در شهر اردبیل جای گزیده‌اند.
     با سپاس

     پاسخ
   2. 1.2.2
    Avatar

    گرگ خاقان آخر

    ایران اسمش ایران نیست نامش ایرانااست فارس برگرفته ازعربی است ایران کشور توران است من پاشا گرگ بازمانده ازگرگ خان ترکی هستم وروزی تمام جهان ماله ماتوران ها می شود ماگرگ هستیم وباغیرت .

    پاسخ
  3. 1.3
   Avatar

   کیان

   بابا این کار ها چیه تمام ترک های که بر ایران حکومت کرده اند آذری بودند یعنی آریایی بودند ، همچین میگین ایرانی و ترکی که انگار ما از هم جداییم تا آنجا که من میدانم ترک های ترکیه که نژاد عثمانی دارن و با روس ها و اروپایی ها قاطی شدن آریایی نیستند ولی ترک های ایران که آذری هستند از ابتدا با گروه های دیگر آریای پارس ها و پارت ها برادر بودند و در کنار هم میجنگیدن من به عنوان یه پارس افتخار میکنم که آذری ها متعلق به کشور منم امیدوارم روزی برسه که این نژاد پرستی های مسخره به پایان برسه. که ریشه اون هم از دشمنان ماست که میخواهند بین ما تفرقه بیاندازند

   پاسخ
 2. 2
  Avatar

  شهروز

  طولانی ترین سلسله ایرانی اشکانیان بودن….عباسیان ایرانی نبودن….

  پاسخ
  1. 2.1
   بردیا

   بردیا

   درود
   این پست اختصاص به سلسله های کل تاریخ ایران دارد اعم از ایرانی و انیرانی. (کل سلسله هایی که در فلات ایران تشکیل شده) در این بین سلوکیان، غزنویان و تیموریان نیز ایرانی نبوده اند.
   با سپاس

   پاسخ
   1. 2.1.1
    Avatar

    آریو آرش

    البته اشکانیان تمام 476 سال را بر ایران حکومت کردند ولی عباسیان از آن 500 سال کلا 200 سالش قدرت واقعیی داشتند و تنها 100 و چند سالش را بر ایران حکومت کردند باقیش در بغداد و دیگر جاها بوده و صوری بوده

    پاسخ
    1. 2.1.1.1
     بردیا

     بردیا

     درود
     درست است ولی منظور ما در این بخش زنده بودن آن سلسله محاسبه شده است که هر چند به گفته شما به صورت تشریفاتی ولی پابرجا بوده اند.
     با سپاس

     پاسخ
     1. 2.1.1.1.1
      Avatar

      آریو آرش

      با این حساب باز هم اشکانیان باید رتبه 1 باشند چون اشکانیان ارمنستان تا زمان حکومت پیروز ساسانی به 2 صورت مستقل و نیمه مستقل تا سالها بر ارمنستان حکومت کردند.ولی پیج عالی دارید و این اختلاف نظرها هست. پیروز باشید

 3. 3
  Avatar

  نیما

  با درود
  سلسله عباسیان که اصلا ایرانی نبودند اما شما اونها را جزو سلسله ایرانی ها اورده اید ! سلسله عباسیان یکی از ایران ستیز ترین سلسله های عربی و اسلامی بود.
  نشانه ادعا من هم این است تو تاریخ نوشتند برای شناسایی مانویان که ایینی ایرانی -گنوسی بود یک مرغ جلو افراد میانداختند و میگفتند بکشید انرا اون موقع اگر کسی میگفت این کار را نمیکنم به جرم مانی گرایی همانجا سر از بدنش جدا میکردند.
  ایا این رفتار با ایرانیا ن و مانی گرا ها یک رفتار ایرانیست که سلسله وحشی و خون اشام عباسیان را ایرانی حساب کرده اید؟
  بدرود

  پاسخ
  1. 3.1
   بردیا

   بردیا

   درود
   در این پست 10 سلسله ای که در ایران حکومت کرده اند اورده شده است و به ایرانی بودن یا نبودن آنان کاری نداریم و اگر هم به نوشته توجه نمایید نوشته شده است که “ده سلسله ای که در ایران حکومت کرده اند” و نه “سلسله های ایرانی”
   در ایران ستیز بودن عباسیان و دیگران کاری نداریم و طبق تاریخ و حقایق این پست نوشته شده است.
   با سپاس

   پاسخ
  2. 3.2
   Avatar

   A.K

   چه گیری دادید. به جا علم آموزی و آشنایی با تاریخ همش میرید رو جزئیات یه کم فراتر از تعصب قومی نژادی فکر کنید.
   من خودم لک هستم شاید ایرانی ترین نژاد ایران میشه که حتی قبل از مادها هم در این سرزمین بوده ایم اما اگه یه شاه لک میومد و خونریزی میکرد و عدالت رو اجرا نمیکرد یه شاه بیگانه اما عادل رو برا اون هم نژادم ترجیح میدادم .
   به این فکر کنید که کدام یک از این ها بیشتر به فکر مردم زمان خود بوده است نه اصالت خون و نژاد.

   پاسخ
 4. 4
  Avatar

  امیر بوگاتی

  ****. مرگ بر انگلیس.درود بر آریایی.درود بر پارسیان.

  پاسخ
 5. 5
  Avatar

  عموغلو

  یاشاسین انسانیت یاشاسین آذربایجان یاشاسین (( ترک ))میلتی

  پاسخ
 6. 6
  Avatar

  عموغلو

  یه کلام فقط به نفع فارس نوشته مثل اینکه دوستمون سلطنت طلب و فارس پرست تشریف داره

  پاسخ
 7. 7
  Avatar

  عماد روزبهانی

  سلام و درود بر شما
  ببخشید من تا جایی که تحقیق کردم طولانی ترین سلسله باوندیان در طبرستان بودند که 694سال حکومت کردند

  پاسخ
  1. 7.1
   بردیا

   بردیا

   درود
   در اینجا به سلسله های بزرگ و مستقل اشاره شده است، باوندیان سلسله کوچمی بودند که اغلب فرمانبردار دیگر سلسله ها بودند و به نوعی جزو آن سلسله ها به حساب می آمدند.
   با سپاس

   پاسخ
 8. 8
  Avatar

  آریو آرش

  پیامم را نمیبینم؟

  پاسخ
 9. 9
  Avatar

  آریو آرش

  خلفای عباسی را خیلی از تاریخدانان باور دارند که خلافتشان نزدیک به 200 سال بوده و مابقیش صرفا تشریفات و صوری در عراق به عنوان قدرت معنوی دست نشانده آل بویه سلجوقیان و دیگران بودند،یعنی خلفای عباسی از این 500 سال تنها نزدیک به 200 سالش واقعی است و آنها تنها 100 و چند سالش را بر ایران حکومت کردند،اما اشکانیان تمام 480 سال را بر ایران یا بخش عظیمیش یعنی خراسان بزرگ و شمال ایران حکومت کردند.پس طولانی ترین حکومت بر ایران اشکانیان بودند.سلوکیان هم تا سال 150 قبل از میلاد باید حساب میکرد چون بعد از اون حتی سوریرم به شکل صوری داشتند و تابع اشکانیان بودند.

  پاسخ
 10. 10
  Avatar

  مهدی

  این نشون میده هیچ ظلمی پایدار نیسش هر حکومتی نگاه کنید آخرش به عیش و نوش شاهزادگان بی اعتنایی به مردم ختم میشه من خیلی تاریخ خوندم مخصوصا تاریخ کشورم که عاشقشم

  پاسخ
 11. 11
  Avatar

  مراد

  صفویان ترک بودند و هیچ‌کدام از قزلباشانِ صفوی ایرانی نبودند و سابقه‌ی اسکان در ایران را نداشتندچطور برای غزنویان و سلجوقیان نوشتید ترک اما برای صفویان نوشید ایرانی؟!

  پاسخ
  1. 11.1
   بردیا

   بردیا

   درود
   طبق اسناد و شواهد صفویان از تبار صوفیان می باشند که ایرانی بوده اند.

   پاسخ
 12. 12
  Avatar

  امیرعلی

  باسلام
  هخامنشیان 200 سال حکومت کردند درستش کنید

  پاسخ
  1. 12.1
   بردیا

   بردیا

   درود
   مدت دقیق 229 سال می باشد.
   با سپاس

   پاسخ
 13. 13
  Avatar

  گرشاه

  چرت و پرت گفتی، پادوسبانیان در طبرستان بیشترین حکومت رو داشتن، بعد عباسیان به طبرستان دسترسی نیافتند، نقشت اشتباهه

  پاسخ
 14. 14
  Avatar

  علیرضا

  سلسله پادوسبانیان رو گویا فراموش کردید

  پاسخ
 15. 15
  Avatar

  عارف

  طولانی ترین حکومت یا سلسله ایران که دومین حکومت بزرگ جهان ( از نظر زمان ) هم هست مربوط به حکومت تپوری ( همون طبری یا مازنی الان ) به اسم پادوسبانیان هست که ۱۰۰۰ سال حکومت کردند . دومین حکومت طولانی ایران هم مربوط به یک حکومت تپوری به نام باوندیان هست که ۷۰۰ سال حکومت کردند . هرچند اینها از نظر وسعت کوچکند اما اگر زمان مد نظر باشد این سلسله ها باید در رتبه اول و دوم باشند .

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این تارنما (محتوا و عکس و پوسته) متعلق به "تاریخ پارسی" می باشد و استفاده از آنان در سایت های دیگر تنها با ذکر نام تاریخ پارسی و لینک آن مجاز است.