آموزش خط اوستایی (آموزه دوم)

187 1,972

در آموزه یا درس دوم آموزش خط اوستایی به حروف بی صدای این خط خواهیم پرداخت. خط اوستایی دارای ۳۴ حروف بی صدا است که ما برای اینکه آموزه دوم پیچیده نشود فقط حرف آن که در واقع نصف حروف بیصدا را در درس دوم برای شما عزیزان آموزش خواهیم داد و در آموزه سوم به هفده حرف باقیمانده حروف باقیمانده خواهیم پرداخت.

یادگیری خط اوستایی بسیار آسانتر از آن چیزی است که نشان میدهد، به طوری که شما می توانید در حدود یک هفته تمام حروف این خط را به آسانی آب خوردن را یاد بگیرید و قادر به خواندن واژه های آن شوید. از آنجایی که حروف خط اوستایی اشکال جالبی دارند و این خود مزید بر علت شده و باعث می شود اشکال مورد نظر در ذهن شما نقش بسته و آنان را برای مدت طولانی به خاطر بسپارید. یکی از جالب ترین راه ها برای یادگیری و به خاطر سپردن این بندواژ ها و حتی به خاطر سپردن زبان ها و چیزهای دیگر روش ساده و در عین حال تاثیر گذاری است این روش ساده این است که شما می توانید هر یک از این بندواژه ها یا حروف را به چیزِ دیگری که برای شما و مغز شما جالب باشد شبیه کرده و آن را به خاطر بسپارید. این روش چنان تاثیر گذار است که شما میتوانید آن را تا سالیان دراز در ذهن خود به یاد بیاورید.

آموزش آنلاین خط اوستایی

 

  • نکته

1. حرف خ در خط اوستایی  حرف (خ) بیشتر به صورت (خ) تلقظ می شود ولی به نظر می رسد که به صورت (ه غلیظ) تلفظ می شود.

2. حرف جدا کننده در خط اوستایی حرف برای جدا کردن واژه ها از هم استفاده می شود که پس از نوشتن هر واژه از آن استفاده می کنند.

 

  • خود آزمایی درس دوم

حروفی را که در این درس آموختید را در متن زیر جستجو کنید

نوشتن به خط اوستایی

پایان آموزه دوم
در آموزه های آینده و آموزه سوم به باقی مانده حروف خط اوستایی خواهیم پرداخت. اگر در درس دوم سوال یا مشکلی داشتید لطفا آن را در زیر همین پست در بخش نظرات و یا در تالار گفتمان آن را بپرسید. اگر این آموزش ها مورد نظر شما واقع شده است لطفا نظرات خود را درباره این آموزش در زیر همین صفحه برایمان بنویسید. خوش حال می شویم که نظرات شما خوانندگان عزیز را بشنویم و ببینیم. 🙂

3.6 5 رای ها
رأی دهی به این نوشته
اشتراک در
اطلاع از
guest
187 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
اندیشه خود را به یادگار بگذارید!x